X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dikanda gra prawdziwą bałkańską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 16:47
Przyjaciel grupy, Serb, który ponoć zna wszystkie bałkańskie muzyczne sztuczki wręcz zmusił członków zespołu, by ćwiczyli przez trzy dni po sześć godzin zaledwie kilka sekund utworu. - To nie jest zagrane tak, jak Europejczykom się wydaje, że brzmi bałkańska muzyka, tylko sięgnęliśmy do źródeł i zrobiliśmy to porządnie - mówi Szymon Bobrowski.
Audio
  • Zespół Dikanda o bałkańskiej muzyce (Muzyczna Jedynka)
Zespół Dikanda
Zespół DikandaFoto: Mat. pras. Dikanda.com/Ewelina Stępień

Wyjaśnia różnice w sposobie grania w Polsce i na Bałkanach. Chodzi głównie o ozdobniki i liczbę powtórzeń. Na tej podstawie Szymon Bobrowski jest w stanie powiedzieć, z jakiego regionu pochodzi muzyka.

Anna Witczak-Czerniawska wyjaśnia zaś warstwę tekstową utworu "Kadillak". - Muszę przyznać szczerze, że jeśli chodzi o sferę wokalną, to z wielką przyjemnością z koleżanką usunęłyśmy się na dalszy plan, żeby dać pole chłopakom w tym bardzo męskim - jak to mówimy - forszpilu - wyjaśnia wokalistka.

Dikanda to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu - poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu - od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami "Coś mnie gna" i "Kadillak".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: Anna Witczak-Czerniawska i Szymon Bobrowski (grupa Dikanda)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 13.18

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dikanda i "Muzyka Czterech Stron Wschodu"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 17:00
Są postrzegani jako charyzmatyczny folkowy zespół muzyczny. Swoją twórczość określają jako "Muzykę Czterech Stron Wschodu", ponieważ jest ona inspirowana muzyką ludową wielu grup etnicznych. Gośćmi radiowej Jedynki byli członkowie zespołu Dikanda: Anna Witczak - Czerniawska oraz Szymon Bobrowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostry Melosik gromadzą piosenki na nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 18:58
Dagmara i Martyna Melosik to laureatki Nagrody Publiczności podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2018 roku. Właśnie nagrały kolejny singiel i mają nadzieję, że duża płyta ukaże się wkrótce.
rozwiń zwiń