X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Januszowi Stokłosie marzy się wykształcone muzycznie społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 19:53
Pianista i kompozytor przyrównał muzykę do sztuki pilotowania samolotów (sam jest doświadczonym pilotem - przyp. Red.) - Chodzi o to, żeby tylko wypełniać procedury, to znaczy nie być mądrzejszym od tego, co ktoś już kiedyś zapisał - wyjaśnia muzyk.
Audio
  • Janusz Stokłosa o planach edukacji muzycznej (Muzyczna Jedynka)
Janusz Stokłosa
Janusz Stokłosa Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według niego w muzyce taką lotniczą checklistą jest partytura, w której wszystko jest zapisane. - Trzeba ją tylko dobrze zrealizować - podkreśla. Żałuje, że w Polsce nie ma tradycji edukacji muzycznej, a państwowa oficjalna edukacja muzyczna zawsze była ukierunkowana na klasykę.

Dlatego wraz z Januszem Józefowiczem i ich Teatrem Studio Buffo, który wystawia musicale, postanowili założyć własną szkołę i wyjść w Polskę z edukacją. Ale szkolić nie młodzież, tylko nauczycieli, którzy kształciliby przyszłych piosenkarzy muzyki lekkiej. - Wierzymy, że w małych miasteczkach na pewno jest masa utalentowanych ludzi, którym trzeba pomóc się pokazać - mówi muzyk.

Za niewykorzystany, ale fantastyczny potencjał uważa domy kultury. W sierpniu dla chętnych zostaną zorganizowane warsztaty.

Jak skorzystać z oferty Studia Buffo? Co będzie składało się na warsztaty? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Stokłosa (pianista, kompozytor)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 14.21

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Musical "Metro" wciąż szuka młodych talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:35
- Chcemy świeżej krwi, młodzieży, a spektakl "Metro" ma się bardzo dobrze. Gdy nad nim pracowaliśmy nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to taki sukces i historia na całe życie - mówi kompozytor Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Stokłosa: udało nam się stworzyć formułę teatru piosenki

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 14:51
- Jak zaczynaliśmy ćwierć wieku temu, to wszyscy stukali się w czoła, że chłopaki wymyślili sobie przygodę i zaraz im się znudzi - mówi artystka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Miklaszewska - mosiężna gwiazda

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 15:41
Musical "Metro", do którego napisała libretto, dziś wyznacza muzyczne standardy w Polsce. Na swoim koncie ma również teksty do takich znanych dzieł scenicznych jak "Romeo i Julia" czy "Kaj i Gerda - Baśń o Królowej Śniegu". Kim jest Agata Miklaszewska? Pisarka zdradziła, jak jej praca wygląda od kulis.
rozwiń zwiń