X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grażyna Orlińska: sukces przyszedł bardzo niespodziewanie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 16:49
- Piosenkę uważałam za ubogą krewną wiersza, ale z czasem doszłam do wniosku, że napisać dobrą piosenkę jest trudniej niż napisać wiersz - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Grażyna Orlińska, artystka, która w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia pracy twórczej. 
Audio
  • Grażyna Orlińska o swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)
Grażyna Orlińska
Grażyna Orlińska Foto: PR

Grażyna Orlińska jest autorką wielu znanych polskich przebojów m.in. "Chałupy welcome to", "Baw się lalkami", "Wołaj", "Nie bój się żyć". Ten pierwszy, jak sama mówi, przyniósł jej niespodziewany sukces. Artystka wspomina, że w czasie gdy stworzyła tekst do przeboju Zbigniewa Wodeckiego, dowiedziała się, iż Orlińska jest pseudonimem Marii Czubaszek - Na mój adres przychodziły umowy na piosenki zawarte z panią Czubaszek - dodaje.

Autorka wraz z kompozytorem Marcinem Nierubcem stworzyła utwór pt" "Salza Corazon", którą śpiewa Edward Hulewicz. 81-letni gwiazdor lat 70. zaprezentował niedawno taneczną piosenkę. - Salsa powstała jakiś czas temu, ale z Marcinem szukaliśmy właściwego wykonawcy. Edward wpadł nam do głowy jednocześnie. On ma w sobie niesamowita energię. Piosenka jest bardzo żywiołowa i kolorowa. (...) "Chałupy welcome to" to była piosenka typowo letnia, mam nadzieję, że "Salsa corazon" będzie piosenką wielopokoleniową i całoroczną - powiedziała Grażyna Orlińska. 

Jak wyglądała praca artystki z Włodzimierzem Nahornym? Kto zaśpiewa piosenki Grażyny Orlińskiej na jubileuszowym koncercie? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Grażyna Orlińska (autorka tekstów) 

Data emisji: 4.08.2019

Godzina emisji: 14.18

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak