X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Inne piosenki Jerzego Wasowskiego"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 16:50
Płyta o podtytule "Moja wycinanka" jest pierwszym autorskim albumem Piotra Zubka. Na płycie zebrano utwory mniej znane, które nawet pierwotni wykonawcy, jak na przykład Irena Santor z trudem sobie przypominają.
Audio
  • Mało znane utwory Jerzego Wasowskiego (Muzyczna Jedynka)
Monika Makowska-Wasowska i Piotr Zubek
Monika Makowska-Wasowska i Piotr ZubekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ale płyta ma kilku bohaterów, bo oprócz Jerzego Wasowskiego i Piotra Zubka są nimi Bogdan Hołownia - poeta fortepianu, który odpowiadał również za aranżację wszystkich utworów oraz jego zespół.

- To piosenki, których nie kojarzymy z panem Wasowskim, piosenki, które pojawiały się w audycjach radiowych i zniknęły w archiwach radiowych, w archiwach telewizyjnych, i które my dzisiaj wyciągnęliśmy, które wzięliśmy na warsztat i postanowiliśmy tchnąć w nie nowe życie - mówi Piotr Zubek. Wokalista wspomina, że pomysł nagrania takiej płyty to była jego inicjatywa, która wymagała również wiele pracy organizacyjnej. Jego zdaniem muzyka Jerzego Wasowskiego cały czas trafia do ludzi, nawet młodych.

Z taką tezą zgadza się Monika Makowska-Wasowska, która dba o spuściznę Jerzego Wasowskiego. Zapowiada, że 25 września w Studiu Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert, podczas którego będzie można usłyszeć piosenki z płyty.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwoma piosenkami z płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzili: Paweł Sztompke

Goście: Piotr Zubek (wokallista), Monika Makowska-Wasowska (producent i wydawca płyty)

Data emisji: 29.08.2019

Godzina emisji: 13.30

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Wasowski w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 13:59
Wokalistka Klementyna Umer nagrała nowy album "Tajemnica" z piosenkami Jerzego Wasowskiego. Teraz utwory z tej płyty prezentowała w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Umer wspólnie z MUMIO na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 18:19
Piosenkarka i MUMIO rok temu rozpoczęli prace nad spektaklem "Przybora na 102". Kilka razy zagrali ten program, ale cały czas go szlifowali. - To dopiero teraz jest gotowe przedstawienie - mówi Magda Umer w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szrom wspomina album "Młynarski o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 18:18
Na rynku muzycznym ukazał się album "Młynarski o miłości". Jest to składanka piosenek napisanych przez nieżyjącego już Wojciecha Młynarskiego. Dlaczego utwór "Gram o wszystko" jest jednym z najpiękniejszych w całej polskiej literaturze powojennej w kontekście muzycznym?
rozwiń zwiń