Chopin University Big Band bardzo lubią koncertować

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:52
Piotr Kostrzewa nie może nachwalić się członków Chopin University Big Band. - Jak oni zaczynają grać to widzę tę radość, to zaangażowanie i te odpowiedzialność mimo młodego wieku - mówi szef orkiestry.
Audio
  • Piotr Kostrzewa o występach Chopin University Big Band (Muzyczna Jedynka)
Piotr Kostrzewa
Piotr KostrzewaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podkreśla, że choć członkowie są albo niedawnymi absolwentami albo jeszcze studentami Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina to na scenie cechuje ich pełen profesjonalizm. Przyznają to nawet ludzie z branży muzycznej.

Piotr Kostrzewa wspomina tegoroczny Lato z Radiem Festiwal, w którym orkiestra brała udział. Wyjaśnia, że starali się dobierać taki repertuar, żeby było jak najmniej jazzu, bo nie każdy lubi ten gatunek muzyki. W ich grze dominowały też polskie utwory choćby z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego czy Ewy Bem.

- Artystycznie mieliśmy trudne momenty, kiedy ze zdrowiem Sławka Uniatowskiego coś się zadziało - przyznaje dyrygent. A zastąpienie jednego wokalisty drugim na dzień przed występem nie jest możliwe, bo nie da się zmienić choćby aranżacji utworów. - I wyszło na to, że Krzyś Iwaneczko dostał tę szansę - mówi.

Co się dzieje, kiedy na scenie idzie coś nie tak? Jakie plany orkiestra ma na najbliższą przyszłość? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwiema piosenkami w wykonaniu Sławka Uniatowskiego i Natalii Bajak w towarzystwie Chopin University Big Band.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Piotr Kostrzewa (muzyk Sinfonia Varsovia, szef Chopin University Big Band)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 14.22

agCzytaj także

"V Klasyczne Lato z Radiem" - prolog

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 14:50
Radiowa Jedynka zainaugurowała audycję "V Klasyczne Lato z Radiem". Tym razem porozmawialiśmy o XXV Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Gdzie tego lata zaprosimy naszych słuchaczy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne gwiazdy na zakończenie festiwalu Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 12:29
Sobotni Koncert Darii Zawiałow będzie ostatnim muzycznym akcentem tegorocznego festiwalu Lata z Radiem. - Na krakowskiej scenie w Parku Jordana wystąpi m.in. Skubas z premierowym wykonaniem utworów z nowej, planowanej na jesień płyty - zapowiada Marcin Kusy, dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń