Muzyk, który pisze nagradzane teksty piosenek

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 18:36
Tadeusz Olchowski jest jednym z trojki laureatów radiowego konkursu na piosenkę na stulecie ZAIKS-u. - Zostałem nagrodzony za tekst, co było dla mnie dużą niespodzianką, bo całe życie myślałem, że jestem muzykiem - żartuje laureat.
Audio
  • Tadeusz Olchowski z pierwszym singlem (Muzyczna Jedynka)
Tadeusz Olchowski
Tadeusz OlchowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przyznaje, że teksty pisze od niedawna. Wyjaśnia, że dla niego powodem, dla którego powstaje jakiś tekst, są emocje - czasem dobre, czasem złe, jak to w życiu. - I tak rodzi się piosenka, ale zauważyłem, że punktem wyjścia dla moich autorskich piosenek są teksty, a dopiero potem muzyka - mówi muzyk.

Zwycięstwo pozwoliło nawiązać współpracę z Agencją Muzyczną Polskiego Radia i to pod jej kuratelą powstaje płyta, na którą złożą się autorskie piosenki z tekstami i muzyką Tadeusza Olchowskiego. Na razie gotowy jest singiel.

Wspomina, że kiedy studiował w Opolu założył wraz z kolegami zespół, który dostał się do koncertu debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki. - Znaleźć się po drugiej stronie było nieprawdopodobnym przeżyciem - przyznaje. I od tego czasu muzyka została z nim do dnia dzisiejszego.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej nową piosenką zatytułowaną "Piosenka bezlitosna, Tadek". Ten Tadek w tytule jest nieprzypadkowy, a piosenka jest autoironiczna.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Tadeusz Olechnowski (muzyk, wokalista, aranżer, autor tekstów)

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 13.35

ag


Czytaj także

Koncert finałowy konkursu "Piosenka na 100"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:56
W niedzielę 2 grudnia w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert finałowy laureatów konkursu "Piosenka na 100", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Polskie Radio. Zaproszenia na wydarzenie można wygrać słuchając m.in. radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lewandowska na koncercie "Piosenka na 100"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 17:45
W niedzielę 2 grudnia w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert finałowy laureatów konkursu "Piosenka na 100", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Polskie Radio.
rozwiń zwiń