Mateusz Ziółko o nowym singlu "Legiony"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:45
Jest znany ze sławnych przebojów tj. "W płomieniach", "7 rzeczy" czy "Bezdroża". Dzisiaj odbyła się premiera filmu "Legiony", do którego tytułową piosenkę wykonuje Mateusz Ziółko, gość dzisiejszej "Muzycznej Jedynki". 
Audio
  • Mateusz Ziólko o nowym singlu "Legiony" (Muzyczna Jedynka)
Mateusz Ziółko
Mateusz Ziółko Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Film "Legiony" to opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych chwilach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie historii miłosnej. 

"Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego przedstawiają historię z lat 1914-1916 - uczestników walk o niepodległość Polski. - To są karty naszej historii, które chyba najbardziej odcisnęły piętno. To rezultat tego, jakim dzisiaj jesteśmy narodem i jaką mamy mentalność i w jakim kształcie dzisiaj funkcjonujemy jako społeczeństwo - powiedział Mateusz Ziółko. 

Artysta zdradził w "Muzycznej Jedynce" że muzyka Czesława Niemena była mu bliska od dzieciństwa. - Wychowałem się na muzyce Niemena, od dziecka mi towarzyszyła, ponieważ moja mama jest wielką fanką pana Czesława (tak go zwykła nazywać). Ta muzyka pana Czesława u nas w domu bardzo często rozbrzmiewała - dodał. 

Kiedy ukaże się nowa płyta artysty? Jak ocenia obsadę filmu "Legiony"? Jakie ma wspomnienia związane z programem "Twoja twarz brzmi znajomo"? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Mateusz Ziółko (wokalista)

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 13.20


Czytaj także

Radiowiec z 60-letnim stażem i z wadą wymowy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:02
Rozgłośnia Harcerska, Radio dla Ciebie, Polskie Radio. I piosenki, i historia jazzu, i powieść kryminalna. Tworzył teksty dla Czerwonych Gitar i Czesława Niemena. Zna historię rock'n'rolla i 13-zgłoskowcem napisał utwór poetycki "Pan Tadeusz jazz, czyli krajobraz po bitwie". Łatwość rymowania, lekkość pisania i ogromna wiedza. To on napisał słowa do piosenki "Sen o Warszawie", która stała się hymnem stołecznej Legii. Kto? Marek Gaszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lanberry: chcę połączyć pop z czymś alternatywnym

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 15:58
Pod pseudonimem "Lanberry" kryje się młoda wokalistka - Małgorzata Uściłowska, która tworzy muzykę w nurcie pop. W Jedynce opowiedziała o tym, jak ważnym wydarzeniem są dla niej Fryderyki i jakie ma plany do dalszej twórczości muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baranovski i nowy singiel "Czułe miejsce"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 15:14
Nie ma jeszcze debiutanckiej płyty, ale ma już nominację do Nagrody Muzycznej "Fryderyk". Sam o sobie mówi, że idzie dalej osiągnąć jeszcze więcej. Gościem Muzycznej Jedynki był Wojciech Baranowski vel. Baranovski, który opowiedział o swoim najnowszym utworze. 
rozwiń zwiń