Danuta Błażejczyk o twórczości Danuty Rinn: są to ponadczasowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 20:27
- Nie kopiujemy, tylko śpiewamy swoimi własnymi emocjami - mówi o uczestnikach IV Danuta Rinn Festiwal Danuta Błażejczyk. Trwają eliminacje do kolejnych etapów festiwalu, najbliższe odbędą się w najbliższą sobotę w podwarszawskich Łomiankach.
Audio
Danuta Błażejczyk w studiu Jedynki
Danuta Błażejczyk w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

28 września w Centrum Kultury w Łomiankach odbędą się eliminacje na region województwa mazowieckiego w ramach IV Danuta Rinn Festiwal. W podwarszawskiej miejscowości można będzie również posłuchać Danuty Błażejczyk, który zaśpiewa piosenki Danuty Rinn.

- Są one naprawdę wyjątkowe. Myślę, że wiele z nich Państwo nie znacie, ani nie kojarzycie z osobą Danusi. Są to ponadczasowe piosenki - przyznaje Danuta Błażejczyk.

Film: Polskie Piosenki / Youtube

Gość "Muzycznej Jedynki" dodaje, że w festiwalu bierze udział młodzież z całego kraju. Jak okazuje się, niektórzy z nich usłyszeli o Danucie Rinn dopiero za sprawą festiwalu.

Jubileusz Andrzeja Rybińskiego

- W tym roku z okazji jubileuszu Andrzeja Rybińskiego, ponieważ ma 70-lecie urodzin i 55-lecie pracy artystycznej, festiwal ma podtytuł "Czas relaksu". Czyli śpiewamy również piosenki Andrzeja Rybińskiego - słyszymy.

W jakich miejscowościach odbywają się eliminacje do festiwalu? Kiedy i gdzie odbędą się półfinał i finał? Dlaczego "Cud i miód" jest bardzo ważny dla Danuty Błażejczyk?

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Danuta Błażejczyk (piosenkarka)

Data emisji: 24.09.2019

Godzina emisji: 13.19

DS

Czytaj także

3. Danuta Rinn Festiwal. Kto będzie gwiazdą kolejnej edycji imprezy?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 15:16
22 i 23 listopada odbędzie się konkurs finałowy i wielka gala trzeciej edycji Danuta Rinn Festiwal. Celem festiwalu jest popularyzacja dorobku artystycznego Danuty Rinn – wyjątkowej, zakochanej w swingu artystki, której  piosenka "Polskie skrzydła" była sygnałem Radia Solidarność. W "Muzycznej Jedynce" rozmawialiśmy z dyrektor artystyczną festiwalu Danutą Błażejczyk. 
rozwiń zwiń