Anita Lipnicka o nowej płycie: będzie dużo niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 16:55
- Muszę stanąć twarzą w twarz z tym, że śpiewam od 25 lat. Wypadało zaznaczyć ćwierćwiecze mojej pracy, dlatego pomyślałam, że zamiast nagrywać jakieś składanki i piosenki z różnych lat kariery, po prostu zacznę od nowa - mówi Anita Lipnicka. Wokalistka opowiada w radiowej Jedynce o nowej wersji "Piosenki księżycowej".
Audio
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: Wojciech Kusiński / PR

Anita Lipnicka to jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek współczesnej sceny muzycznej. Swoją profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczęła w 1993 roku, kiedy dołączyła do zespołu Varius Manx. Później Anita Lipnicka skupiła się na karierze solowej i współpracy z Johnem Porterem, z którym wydała kilka albumów. Teraz wokalistka powraca z nową wersją hitu "Piosenka księżycowa". Utwór zapowiada nowy album Anity Lipnickiej zatytułowany "OdNowa".

Zależało jej na innym spojrzeniu

Wokalistka zaprosiła do współpracy 8 producentów. - Z niektórymi szło łatwiej, z innymi trudniej. To są artyści. Zależało mi na tym, żeby zobaczyć jak inni postrzegają moją twórczość. Jak ją widzą, słyszą, czują i filtrują przez własną wrażliwość - opowiada Anita Lipnicka.

Film: Anita Lipnicka / Youtube

Młodszy od piosenki

Za produkcję nowej wersji "Piosenki księżycowej" odpowiadał Kuba Karaś, który… - Jest rok młodszy od "Piosenki księżycowej". W ten sposób nie miał żadnego obciążenia emocjonalnego, utwór nie budził w nim żadnych wspomnień i nie był z nim żywo związany. Podszedł do piosenki jako do materii twórczej i zrobił ją po swojemu w duchu dzisiejszych, współczesnych dwudziestolatków - dodaje Anita Lipnicka.

Dlaczego Anita Lipnicka nie poznawała swoich piosenek? Czyją psychofanką jest Anita Lipnicka? W jakiej trasie koncertowej weźmie udział?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Anita Lipnicka (piosenkarka)

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 13.18

DS

Czytaj także

Olga Bończyk: to będzie płyta dojrzałej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 14:32
- Jestem wykształconym muzykiem. Wiem, co robię na scenie muzycznej i w związku z tym wybory muzyczne, których dokonuję już od ponad 33 lat są naprawdę bardzo świadome – mówiła w audycji Olga Bończyk. Artystka zaprezentowała w audycji swój nowy utwór zatytułowany "Więcej niż kochanek", będący zapowiedzią jej czwartego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora z nową, wyjątkową płytą

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 17:03
W sobotę (25.05) na rynku ukaże się płyta Natalii Sikory "AILATAN". Utwory na niej nagrane to już nie jest interpretacja czy reinterpretacja wielkich przebojów, ale oryginalne kompozycje.
rozwiń zwiń