Joanna Longić: nie podążamy za trendami  

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 15:00
"Między nami" to tytuł nowego singla Tęskno - projektu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Utwór jest zapowiedzią nadchodzącego w przyszłym roku albumu.
Audio
  • Joanna Longić o nadchodzącym albumie Tęskno (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Joanna Longić o nadchodzącym albumie Tęskno (Muzyczna Jedynka)

W związku z premierą utworu Tęskno rusza w jesienną trasę po największych miastach Polski.

- Jako, że sama gram na skrzypcach, to ten kwintet smyczkowy będzie nadal podstawą i główną tkanką muzyczną. W tym też czuję się dobrze. Sprawia mi to ogromną radość - mówiła w audycji Joanna Longić. - W obrębie swojej wrażliwości czy estetyki, chcę jak najszczerzej robić to, na co mam ochotę. Może to brzmi bezczelnie, ale tak było od początku. U nas nie ma podążania za trendami - dodała.


- Pożyczam coraz więcej syntezatorów od znajomych. Zobaczymy, co ostatecznie usłyszymy na płycie. Tekstowo z pewnością będzie to kontynuacja. To nie będzie skupienie się na sobie, tylko zastanawianie się, co może siedzieć w głowie innych ludzi - podkreśliła artystka. 

Dlaczego zespół opuściła Hania Rani? Jak będzie brzmiał najnowszy album od Tęskno? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Joanna Longić (wokalistka, autorka tekstów)

Data emisji: 16.10.2019

Godzina emisji: 14.24

kw/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Sójka: na nowej płycie pojawią się bardziej osobiste utwory

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:12
Marcin Sójka w "Muzycznej Jedynce" opowiedział, dlaczego jego najnowszy singiel "Lepiej" ma w sobie domieszkę stylu disco, czy spodziewał się zwycięstwa w programie muzycznym "The Voice of Polnad" oraz jakie piosenki i z czyjego repertuaru najchętniej śpiewa na koncertach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lena Piękniewska: teksty, które chciały zaczarować tragiczną rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 17:41
"Coś przyjdzie: miłość lub wojna" to projekt muzyczny będący owocem przypadkowego spotkania pieśniarki i aktorki Leny Piękniewskiej z kompozytorem Pawłem Skorupką. Zawiera piosenki do tekstów napisanych w trakcie wojny przez żydowskie dzieci.
rozwiń zwiń