Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
Audio
  • Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu" (Muzyczna Jedynka)
okładka albumu
okładka albumu Foto: mat. promocyjne

- Ta płyta jest bezpośrednią konsekwencją pierwszego albumu i naszej potrzeby śpiewania, aranżowania i grania piosenek okresu międzywojennego. (...) Zrealizowaliśmy nasze marzenie i powiększyliśmy orkiestrę z 7 do 17 osobowego składu i mamy oprócz saksofonów trąbki, puzony i sekcję smyczkową, co pozwala na bogate możliwości brzmieniowo - aranżacyjne - mówił w "Muzycznej Jedynce" Jan Młynarski. 

Jaka historia wiąże muzyków i mikrofon z 1924 roku? - Ja pracowałem przy innym projekcie rozmawiałem z Filipem Krauze o rozmaitych naszych planach, że mamy zespół w Polsce i szykujemy się do nowej płyty. I on wspomniał, że w pokoju obok jest mikrofon z 1924 roku, wiec ja wtedy zwariowałem. Doprowadziliśmy do testowej sesji nagraniowej, Janek przyjechał z Warszawy i nagraliśmy w trio kilka piosenek do tego mikrofonu (...). Zakochaliśmy się w tym brzmieniu - dodaje Marcin Masecki. 

Czy zamiarem muzyków było odtworzenie przedwojennej muzyki? Kto zaproponował utwory znajdujące się na płycie? Kim byli Szymon Kataszek i Zygmunt Karasiński? Kto gościnie zagra na koncertach Jazz Bandu? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Rozmawiał: Marcin Kusy 

Goście: Jan Młynarski, Marcin Masecki (Jazz Band Młynarski Piasecki) 

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 14.24

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak