X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
Audio
  • Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu" (Muzyczna Jedynka)
okładka albumu
okładka albumu Foto: mat. promocyjne

- Ta płyta jest bezpośrednią konsekwencją pierwszego albumu i naszej potrzeby śpiewania, aranżowania i grania piosenek okresu międzywojennego. (...) Zrealizowaliśmy nasze marzenie i powiększyliśmy orkiestrę z 7 do 17 osobowego składu i mamy oprócz saksofonów trąbki, puzony i sekcję smyczkową, co pozwala na bogate możliwości brzmieniowo - aranżacyjne - mówił w "Muzycznej Jedynce" Jan Młynarski. 

Jaka historia wiąże muzyków i mikrofon z 1924 roku? - Ja pracowałem przy innym projekcie rozmawiałem z Filipem Krauze o rozmaitych naszych planach, że mamy zespół w Polsce i szykujemy się do nowej płyty. I on wspomniał, że w pokoju obok jest mikrofon z 1924 roku, wiec ja wtedy zwariowałem. Doprowadziliśmy do testowej sesji nagraniowej, Janek przyjechał z Warszawy i nagraliśmy w trio kilka piosenek do tego mikrofonu (...). Zakochaliśmy się w tym brzmieniu - dodaje Marcin Masecki. 

Czy zamiarem muzyków było odtworzenie przedwojennej muzyki? Kto zaproponował utwory znajdujące się na płycie? Kim byli Szymon Kataszek i Zygmunt Karasiński? Kto gościnie zagra na koncertach Jazz Bandu? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Rozmawiał: Marcin Kusy 

Goście: Jan Młynarski, Marcin Masecki (Jazz Band Młynarski Piasecki) 

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 14.24

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak