Marcin Wasilewski Trio gra już 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 17:05
- Gdybym miał to doświadczenie, co obecnie 25 lat temu myślę, że bardziej bym się przyłożył do pracy - mówi Sławek Kurkiewicz, członek tria. Zaś Marcin Wasilewski zapewnia, że chciałby przeżyć jeszcze raz to samo, co przeżył i to bez tej wiedzy, która jest teraz.
Audio
  • Jubileusz Marcin Wasilewski Trio (Muzyczna Jedynka)

Sławek Kurkiewicz podkreśla, że jazz otworzył go na inne gatunki muzyki. - Ogólnie rzecz biorąc na postrzeganie muzyki, bo jazz jest wymagającą dziedziną - wyjaśnia. Marcin Wasilewski dodaje, że jazz jest bardzo pojemnym gatunkiem muzyki i bardzo rozwijającym. Miesza się również z innymi stylami muzyki.

Jubileusz zespołu zbiega się z jubileuszem 50-lecia firmy nagraniowej ECM, dla której trio nagrywa swe płyty. W tym roku mija również 50 lat od śmierci Krzysztofa Komedy. To właśnie utwory Komedy znalazły się na debiutanckiej płycie tria, który tworzy jeszcze nieobecny w studiu Michał Miśkiewicz.

W listopadzie Marcin Wasilewski Trio wystąpi na koncercie w Warszawie z okazji jubileuszu ECM. Będzie też uczestniczyło w jubileuszowych koncertach w innym europejskich miastach m.in. w Brukseli i Oslo. Ponadto muzycy ruszają również w trasę koncertową po Polsce.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej utworami "Nigh Train To You" w wykonaniu Marcin Wasilewski Trio oraz "Water Me Dow" wokalistki z Kamerunu Vagabo.


Ula Kaczyńska (L),  Marcin Wasilewski (C, ) Sławek Kurkiewicz Ula Kaczyńska (L), Marcin Wasilewski (C, ) Sławek Kurkiewicz  fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Marcin Wasilewski i Sławek Kurkiewicz (muzycy Marcin Wasilewski Trio)

Data emisji: 20.10.2019

Godzina emisji: 13.18

ag


Czytaj także

Anna Szarmach wystąpiła w Studiu im. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 16:30
Był to koncert promujący najnowszą płytę wokalistki - "Shades of Love".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka Krzysztofa Komedy jest ciągle żywa"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:59
- W Sopocie na festiwalu w 1956 roku wszedł na scenę jako laryngolog, a wyszedł jako wybitny, polski jazzman - mówi o Krzysztofie Komedzie Dionizy Piątkowski - pomysłodawca festiwal "Era Jazzu". 23 kwietnia mija 50 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym: sama nie wiem, jak mam się opisać

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:59
Monika Borzym zazwyczaj jest kojarzona z jazzem, ale ona nie lubi takiego szufladkowania. - Sama nie wiem, jak mam się opisać. Chyba po prostu jestem wokalistką - mówi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń