X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Wasilewski Trio gra już 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 17:05
- Gdybym miał to doświadczenie, co obecnie 25 lat temu myślę, że bardziej bym się przyłożył do pracy - mówi Sławek Kurkiewicz, członek tria. Zaś Marcin Wasilewski zapewnia, że chciałby przeżyć jeszcze raz to samo, co przeżył i to bez tej wiedzy, która jest teraz.
Audio
  • Jubileusz Marcin Wasilewski Trio (Muzyczna Jedynka)

Sławek Kurkiewicz podkreśla, że jazz otworzył go na inne gatunki muzyki. - Ogólnie rzecz biorąc na postrzeganie muzyki, bo jazz jest wymagającą dziedziną - wyjaśnia. Marcin Wasilewski dodaje, że jazz jest bardzo pojemnym gatunkiem muzyki i bardzo rozwijającym. Miesza się również z innymi stylami muzyki.

Jubileusz zespołu zbiega się z jubileuszem 50-lecia firmy nagraniowej ECM, dla której trio nagrywa swe płyty. W tym roku mija również 50 lat od śmierci Krzysztofa Komedy. To właśnie utwory Komedy znalazły się na debiutanckiej płycie tria, który tworzy jeszcze nieobecny w studiu Michał Miśkiewicz.

W listopadzie Marcin Wasilewski Trio wystąpi na koncercie w Warszawie z okazji jubileuszu ECM. Będzie też uczestniczyło w jubileuszowych koncertach w innym europejskich miastach m.in. w Brukseli i Oslo. Ponadto muzycy ruszają również w trasę koncertową po Polsce.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej utworami "Nigh Train To You" w wykonaniu Marcin Wasilewski Trio oraz "Water Me Dow" wokalistki z Kamerunu Vagabo.


Ula Kaczyńska (L),  Marcin Wasilewski (C, ) Sławek Kurkiewicz Ula Kaczyńska (L), Marcin Wasilewski (C, ) Sławek Kurkiewicz  fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Marcin Wasilewski i Sławek Kurkiewicz (muzycy Marcin Wasilewski Trio)

Data emisji: 20.10.2019

Godzina emisji: 13.18

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Szarmach wystąpiła w Studiu im. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 16:30
Był to koncert promujący najnowszą płytę wokalistki - "Shades of Love".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka Krzysztofa Komedy jest ciągle żywa"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 23:59
- W Sopocie na festiwalu w 1956 roku wszedł na scenę jako laryngolog, a wyszedł jako wybitny, polski jazzman - mówi o Krzysztofie Komedzie Dionizy Piątkowski - pomysłodawca festiwal "Era Jazzu". 23 kwietnia mija 50 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym: sama nie wiem, jak mam się opisać

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:59
Monika Borzym zazwyczaj jest kojarzona z jazzem, ale ona nie lubi takiego szufladkowania. - Sama nie wiem, jak mam się opisać. Chyba po prostu jestem wokalistką - mówi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń