Jack Moore: najwięcej koncertuję w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 19:08
- Trzydziestka powoduje, że zaczyna rozważać się różne kwestie. Można już spojrzeć za siebie i zaplanować coś poważniejszego na najbliższy czas. Mam kilka projektów, z których jestem naprawdę dumny - mówi w "Muzycznej Jedynce" Jack Moore, utalentowany gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a.
Audio

4 listopada Jack Moore wystąpi w Warszawie na koncercie w ramach cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". - To będzie występ na żywo. Zagramy kilka numerów z zespołem w pełnym składzie - zapewnia Jack Moore.

Szymon Pejski, wokalista i multiinstrumentalista związany z zespołem Jacka Moore’a zapowiada, że przygotowany repertuar będzie bliski tego, co robił ojciec Jacka - Gary Moore.

- W Polsce byłem już piąty raz. Miałem dość obszerne trasy koncertowe i byłem tu np. przez 6 tygodni czy nawet parę miesięcy. Można powiedzieć, że już zasiedziałem się na Wschodzie i widziałem naprawdę sporo Polski. To jest kraj, w którym najwięcej koncertuję - opowiada Jack Moore.

Gość Jedynki grywa z wieloma świetnymi gitarzystami. A który spośród nich jest jego ulubionym? - Chyba Joe Bonamassa, a przynajmniej jednym z ulubionych. Pod względem klimatów bluesowych jest zdecydowanie najlepszy, chociaż moje inspiracje pochodzą z innych miejsc, w pierwszej kolejności od takich gitarzystów jak Jimi Hendrix, Eric Clapton, B.B. King - słyszymy.

Czy Jack Moore grał ze swoim ojcem? Jakiej muzyki słucha? Od kiedy Szymon Pejski i Jack Moore grają razem?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Rozmawiał: Zbigniew Zegler

Goście: Jack Moore, Szymon Pejski

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 14.26

DS

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Zbigniew Zegler KULTURA

Czytaj także

Michał Szpak o projekcie "Atmasfera Exclusive"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 14:20
"Atmasfera Exclusive" łączy w sobie dwa niezwykłe światy - debiutantek oraz doświadczonych wokalistów, którzy od lat stanowią siłę napędową polskiej piosenki. Gościem "Muzycznej Jedynki" był wokalista Michał Szpak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sarsa o "Nienaiwnie": wersja studyjna jest bogatsza

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 16:45
- Jesienne nastroje są dla mnie najbardziej inspirujące - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sarsa. Piosenkarka opowiada nam o "Nienaiwnie", czyli nowym-starym utworze, który jako singiel ma dziś premierę.
rozwiń zwiń