Soundedit'19: dlaczego potrzebujemy nowej wersji Beatlesów?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:18
W dniach 24-27 października w Łodzi odbędzie się 11. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. To impreza poświęcona pracy producentów, czyli osób odpowiedzialnych za finalne brzmienie nagrań.
Audio
Odsłuch odświeżonej wersji płyty Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band
Odsłuch odświeżonej wersji płyty "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"Foto: Łukasz Kowalski

- Na festiwalu opowiadamy, jakie są potrzeby produkcji muzycznej i dlaczego, na przykład, potrzebujemy nowej wersji Beatlesów - mówi Maciej Werk, twórca i dyrektor festiwalu. Dodaje, że chętnie zorganizowałby taki panel dyskusyjny. Zwłaszcza, że był w studiu przy Abbey Road w Londynie, kiedy prezentowano zremixowane utwory z albumu o tym tytule. Jego zdaniem było to wrażenie nie do opisania.

Opowiada o planowanych wydarzeniach. Jednym z nich będzie wspólny koncert zespołów Blitzkrieg i Moskwa. - To jest pewien początek przygody, którą, mam nadzieję, będziemy rozwijać pod szyldem Antologia Łódzkiej Muzyki Niezależnej, czy też Alternatywnej - zachwala.

Zaczynają się też warsztaty. Jest ich dużo, a dyrektor przypuszcza, że jeszcze tylu szkoleń branżowych w jednym miejscu i czasie nie było. Będą omawiane sprawy czysto techniczne, ale przewidziano też spotkanie z przedstawicielami ZAIKS-u, którzy wyjaśnią, jak chronić prawa autorskie.

Kto jeszcze zagra podczas festiwalu? Jakie są jego atrakcji? Posłuchaj całej rozmowy poprzedzonej zremiksowaną w 2019 roku piosenką The Beatles "Something".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Maciej Werk (twórca i dyrektor festiwalu Soundedit) 

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 13.16

ag

Czytaj także

Zespół Big Bit wiernie naśladuje The Beatles

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 15:49
Waldemar Kuleczka znany jest na polskim rynku muzycznym jako basista, a także współtwórca Papa Dance i Papa D. Muzyk ma też niesłychane zamiłowanie do zespołu The Beatles, którego utwory gra z zespołem Big Bit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marianna Oklejak obrazami opowiada o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 15:33
W założeniach książka miała przybliżyć historię muzyki dzieciakom. Ale sposób, w jaki opowiada o muzyce dość współczesnej trafił też do gustu dorosłym melomanom.
rozwiń zwiń