Julia Pietrucha gra małe koncerty dla wielu słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:15
Marzeniem aktorki i piosenkarki było, aby zagrać koncert dla kogoś w jego domu. Marzenie się nie spełniło, ale Julia Pietrucha jest blisko jego spełnienia. Na jesieni daje koncerty w salach teatralnych i w filharmoniach. Ze swoimi piosenkami w aranżacji folk.
Audio
  • Julia Pietrucha o małych koncertach dla dużej publiczności (Muzyczna Jedynka)
Julia Pietrucha
Julia PietruchaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przyznaje, że dla niej folk to jedynie punkt wyjścia, z którego śmieje się na koncertach. - Dużo mojej muzyki jest inspirowana innymi klimatami, innymi gatunkami, choć folk pojawił się w jej życiu kilka lat temu i trochę mnie do niego ciągnie - wyznaje artystka. Na koncertach nie tylko śpiewa. To ma być spotkanie z nią, z muzykami, opowiada o podróżach, o inspiracjach, o tym, skąd muzyka w jej życiu.


.

Julia Pietrucha opowiada, jak jej dawne utwory zostały zaaranżowane w stylu folk. Czy w trakcie koncertów jest okazja, żeby spojrzeć na Polskę z trochę innej strony? Jakie kryteria musiały spełniać piosenki, żeby znaleźć się na liście utworów wykonywanych podczas koncertów?

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej trzema piosenkami Julii Pietruchy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Julia Pietrucha

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 13.134

ag
Czytaj także

Czwórkowa płyta Julii Pietruchy dla małej Marysi

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 16:47
Egzemplarz drugiej płyty Julii Pietruchy "Postcards From The Seaside" z autografem, trafi na licytację, z której dochód zostanie przekazany na leczenie córki jednego z pracowników Polskiego Radia zmagającej się z rakiem mózgu. Licytacja płyty w piątek 28 września w "Muzycznej Jedynce" w godzinach 13 – 15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Pietrucha: miałam taką potrzebę, aby wyjść z ukulele i pobyć w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 15:25
Julia Pietrucha opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" o tym, jakie zmiany szykują się w jej zespole, czy lubi przebywać na plaży oraz jaki sposób wyrażania się w muzyce jest aktualnie najbliższy jej sercu. Co planuje wszechstronna artystka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na finale Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 23:59
Wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" odbył się w Krakowie, dlatego większość sobotnich audycji radiowej Jedynki była nadawa wprost z terenu festiwalu.
rozwiń zwiń