Novika: z pracą zawsze wiązała się przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:27
- Wszystkie osoby wybierałam według klucza, nie tylko patrząc na to, czego dokonały, ale też ze względu na to, jakimi są ludźmi - mówi o osobach, z którymi współpracuje przy projektach muzycznych Katarzyna Nowicka. W "Muzycznej Jedynce" wokalistka opowiada o swojej twórczości.
Audio
Audio

"Od dziecka" jest ostatnim singlem promującym nową płytę Katarzyny Nowickiej - "Bez cukru", na której piosenkarka mierzy się z wieloma bardzo ważnymi sprawami. Czy jedną z nich jest także macierzyństwo?

- Trochę tak. Chociaż myślę, że akurat ta piosenka, bardziej odwołuje się do całego cyklu naszego rozwoju jako człowieka i do tego, że na każdym etapie naszego życia mamy bardzo ważne dla nas problemy, mimo że z biegiem lat wydają się często śmieszne i błahe - opowiada Novika.

novikatv / Youtube

Muzyka to przyjaźń

Katarzyna Nowicka odnajduje osoby, z którymi jest jej po drodze, jeśli chodzi o muzykę. Lista tych, z którymi współpracowała jest bardzo długa i znajdują się na niej znakomite nazwiska, np. Smolik, za chwilę Bogdan Kondracki.

- Fajnie jest coś robić w teamie. Wymiana myśli i różne sposoby pracy są bardzo inspirujące. Tworzyć muzykę zupełnie samemu, byłoby mi bardzo smutno. Wszystkie osoby wybierałam według klucza, nie tylko patrząc na to, czego dokonały, ale też ze względu na to, jakimi są ludźmi. Zawsze z tą pracą wiązała się przyjaźń i super spędzanie czasu. Wspomnień naprawdę jest masa - tłumaczy piosenkarka.

Muzyczna ponadczasowość

Novika potrafi nadać swoim utworom ponadczasowość. - Na pewno nie można powiedzieć tego o wszystkich utworach, ponieważ im bardziej są elektroniczne, tym bardziej przypisane są danemu momentowi. Elektronika brzmi inaczej teraz, a inaczej brzmiała wcześniej. Im więcej jest żywych instrumentów i im bardziej aranż jest akustyczny, to zachowujemy taką ponadczasowość - słyszymy.

Pomaga dzieciom w rozwijaniu pasji

Gość Jedynki w wolnym czasie pracuje z dziećmi, ucząc je języka angielskiego, ale w wyjątkowy sposób. - To są zajęcia, które trochę poprzez zabawę mają podciągnąć angielski i przede wszystkim zainspirować dzieci do nauki tego języka i śpiewania (…). To jest bardzo wdzięczna forma nauki, ponieważ nie nudzi się. Nie jest to żmudne, tylko uczestnik interesuje się tym, o co chodzi w tekście - tłumaczy wokalistka.

Co Katarzyna Nowicka powiedziałaby dzisiaj 15-letniej Kasi? W jaki sposób Novika rozpoczęła przygodę z muzyką? Czy córka Katarzyny Nowickiej zostanie piosenkarką?

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenie rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Novika

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 14.24

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radek Łukasiewicz o "Duchu oporu": bardzo wierzymy w ten materiał

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:40
- Nawet jeżeli mówimy o trudnych rzeczach, rzeczywistości, katastrofie ekologicznej czy naszej bierności wobec zapadającego się świata, to chcemy zwrócić na to uwagę i wskrzesić nadzieję - mówi Radek Łukasiewicz. Już 4 października ukaże się nowa płyta grupy Bisz/Radex.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec w "Muzycznej Jedynce": to pierwsza zaplanowana przerwa

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:11
Artystka opowiedziała na antenie radiowej Jedynki o swojej jesiennej trasie koncertowej, podczas której promuje ostatnią płytę zatytułowaną "Ach!". Zdradziła również, dlaczego planuje dłuższą przerwę w karierze oraz czy zamierza tworzyć muzykę razem ze swoją córką. 
rozwiń zwiń