Piotr Machalica: były takie piosenki, które pragnąłem zaśpiewać

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 17:55
- Pokochałem twórczość Wojtka Młynarskiego - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Machalica. Popularny aktor wydał płytę, która jest hołdem dla twórczości Wojciecha Młynarskiego. W jaki sposób poradził sobie z wyborem piosenek, które znalazły się na krążku?
Audio

Od 25 października na sklepowych półkach można znaleźć płytę "Mój ulubiony Młynarski". Na płycie znajduje się 13 utworów Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Piotra Machalicy, któremu towarzyszy zespół w składzie: Michał Walczak, Krzysztof Niedźwiecki i Paweł Surman. "Mój ulubiony Młynarski" jest płytą tygodnia w radiowej Jedynce.

Piotr Machalica - temat / Youtube

- Wojtek towarzyszy mi w życiu od pół wieku. W 1965 roku usłyszałem jego pierwszy utwór (…). Pokochałem jego twórczość, kupowałem wszystkie kolejne płyty - opowiada Piotr Machalica.

Gość Jedynki przyznaje, że mimo bogactwa utworów Wojciecha Młynarskiego, nie miał kłopotu z wyborem tych, które powinny trafić na jego płytę. - Dużo z nich wybrałem, jednak kiedy rozpoczęliśmy próby z moimi przyjaciółmi, fantastycznymi młodymi muzykami: Michałem Walczakiem, Krzysztofem Niedźwieckim i Pawłem Surmanem, to eliminowało się je. Były takie, które pragnąłem zaśpiewać, a z którymi kompletnie nie umiałem sobie poradzić - przyzznaje.

Gdzie Piotr Machalica pracował jako froter rzemieślnik? Jak wspomina koncerty Wojciecha Młynarskiego?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Piotr Machalica (aktor, muzyk)

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 14.19

DS

Czytaj także

Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amadeusz Szklarz-Habrowski: Wojciech Młynarski był mistrzem felietonu śpiewanego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 16:57
- Z rozwojem archiwum, mamy nadzieję na większe wystawy, gdzie zabrzmi piosenka Wojciecha Młynarskiego - mówi w "Muzyczne Jedynce" Amadeusz Szklarz-Habrowski z Muzeum Literatury, które pozyskało zbiory związane ze znanym piosenkarzem Wojciechem Młynarskim.
rozwiń zwiń