X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Miłosz Zarzycki: mamy stałych melomanów i ich liczba rośnie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 15:09
W tym roku prowadzona przez Jana Miłosza Zarzyckiego Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzymała najważniejsze muzyczne i fonograficzne wyróżnienie w Polsce - Fryderyka. Skąd wziął się fenomen muzyków z Łomży?
Audio
  • Rozmowa z Janem Miłoszem Zarzyckim (Muzyczna Jedynka)
Jan Miłosz Zarzycki
Jan Miłosz ZarzyckiFoto: filharmoniawlomzy / Youtube

W pierwszej połowie tego roku płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży "Polish Contemporary Concertos" została nagrodzona Fryderykiem 2019. Płyta z kompozycjami Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego zdobyła nagrodę w kategorii "Album Roku. Muzyka Symfoniczna i Koncertująca". Statuetkę odebrał dyrektor filharmonii Jan Miłosz Zarzycki.

- Ta orkiestra istnieje od ponad 40 lat. Mam przyjemność prowadzić zespół od 2005 roku - opowiada Jan Miłosz Zarzycki.


Coraz więcej publiczności

Jaka jest publiczność filharmoniczna niedużego miasta, jakim jest Łomża? - To zależy od koncertów. Najtrudniej jest pozyskać publiczność na koncerty z repertuarem klasycznym, a takich koncertów wykonujemy najwięcej. Są to stali melomani i z satysfakcją muszę powiedzieć, że ich liczba rośnie - twierdzi gość Jedynki.

Łomżyńska filharmonia wykonuje również koncerty okazjonalne, sylwestrowe, karnawałowe i w trakcie roku również takie o nieco lżejszym charakterze. - Tutaj grono słuchaczy jest znacznie większe. Nawet trzy- czy czterokrotnie aniżeli na koncertach z muzyką typowo klasyczną - dodaje Jan Miłosz Zarzycki.

Miasto Łomża / Youtube

Plany na listopad

Jan Miłosz Zarzycki jest jednocześnie profesorem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz dyrygentem koncertującym na całym świecie. - W najbliższych planach jeszcze w listopadzie mam koncerty we Lwowie z Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej, z Orkiestrą Filharmonii Sofijskiej oraz koncert na Litwie z Orkiestrą Kameralną Filharmonii wileńskiej, a także dwa koncerty z moją Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży - mówi.

Potrzebna sala

Czego można życzyć łomżyńskiej filharmonii? - Własnej sali. Tzn. tę salę właściwie mamy. Tylko, że ona jest w remoncie od kilku lat. Liczymy na to, że w ciągu najbliższego roku, może półtora będzie już gotowa - słyszymy.

Czy muzycy z Łomży odnajdują się dobrze w repertuarze współczesnym?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Jan Miłosz Zarzycki (dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży)

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 14.23

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kompozytorka Lena Ledoff debiutuje w musicalu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 19:46
Lena Ledoff – pianistka i kompozytorka, skomponowała muzykę do musicalu "My, psy", którego premiera odbędzie się 2 lutego w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Historia przedstawiona w spektaklu jest smutna i wzruszająca.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Wawrowski o graniu na Stradivariusie: to lepsza jakość

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:30
Wirtuoz podkreśla, że to, iż ma do dyspozycji Stradivariusa zwiększa jego atrakcyjność jako artysty. - Każdy chciałby posłuchać Stradivariusa - zapewnia.
rozwiń zwiń