X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie Radio Chopin ma już dwa lata

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 13:23
Z tej okazji w audycji "Koncert Chopinowski" (10.11) gościliśmy dyrektora tej anteny prof. Marcina Gmysa. Marcin Gmys był również (21.11) gościem "Muzycznej Jedynki".
Audio
Prof. Marcin Gmys
Prof. Marcin GmysFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Marcin Gmys wyjaśnia w "Muzycznej Jedynce", jaka muzykę nadaję Polskie Radio Chopin. Nie są to tylko dzieła wielkiego kompozytora. - Prezentujemy również polską muzykę klasyczną - mówi dyrektor. Wyjaśnia w jaki sposób można słuchać radia. To internet i w dużych miastach odbiorniki DAB. Rozmowa jest okraszona piosenką "Na Majorce smutny dzień" ze słowami Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Adrianny Godlewskiej.
Zobacz:
Polskie Radio Chopin.jpg
Polskie Radio Chopin

W audycji "Koncert Chopinowki" prof. Marcin Gmys opowiadał o dotychczasowej działalności Polskiego Radia Chopin oraz o najbliższych planach tej stacji. Usłyszeliśmy fragmenty rocznicowego festiwalu w Pałacu Myśliwskim w Antoninie, w którym przebywał kiedyś Mistrz Fryderyk.

Zaprosiliśmy też Słuchaczy na środowy, rocznicowy recital amerykańskiego pianisty, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego Kevina Kennera, który odbędzie się 13 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Pianista grać będzie dzieła Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

***

Gość: prof. Marcin Gmys (dyrektor Polskiego Radia Chopin)
Data emisji: 10.11.2019 oraz 21.10.2019

Godzina emisji: 23.07 i 13.24

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczne spotkanie z Ewą Rubinstein oraz archiwalna rozmowa z Arturem Rubinsteinem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 06:40
Ewa Rubinstein jest córką Anieli z Młynarskich i Artura Rubinsteinów. Była honorowym gościem zakończonego 19 października VI Rubinstein Piano Festival w Łodzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chopin na żywo": Julia Kociuban w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 06:40
Pianistka zagrała: Fantazję f-moll op. 49, Rondo a la Mazur F-dur op. 5,  dwa Nokturny z op. 62: H-dur nr 1 i E-dur nr 2 oraz Andante spianato i Grande Polonaise Brillante op. 22.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamięci austriackiego pianisty Paula Badury-Skody

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 23:59
W audycji usłyszeliśmy w jego wykonaniu Koncert f-moll op. 21 oraz Kołysankę Des-dur op. 57 i Barkarolę Fis-dur op. 60. Koncert nagrał w wieku 27 lat, w 1954 r., a dwa pozostałe utwory 10 lat później.
rozwiń zwiń