Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy artystycznej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 14:50
Z okazji jubileuszu artystka zagrała koncert  MTV Unplugged, który został zarejestrowany. Podczas koncertu Kasia Kowalska wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. 
Audio
  • Kasia Kowalska świętuje 25- lecie pracy artystycznej (Muzyczna Jedynka)
Kasia Kowalska podczas koncertu w ramach Festiwalu Jarocin 2019
Kasia Kowalska podczas koncertu w ramach Festiwalu Jarocin 2019Foto: PAP/Tomasz Wojtasik

Kasi Kowalskiej na scenie towarzyszyli goście, wybitni artyści sceny muzycznej. Wśród nich znalazł się Stanisław Soyka, z którym wokalistka zaśpiewała wspólnie utwór "Tolerancja". W rozmowie z Damianem Sikorskim artystka zdradziła, dlaczego wybrała nie swój utwór jako singiel. - Ten tekst jest bardzo potrzebny, bardzo mądry. Cieszę się, że Staszek zgodził się zaśpiewać ze mną tę piosenkę. (...) Utwór ze Staszkiem ma w sobie taką fajną zwiewność i bardzo dobrze się sprawdza na scenie. Staszek się zgodził na to, żeby ten utwór promował wydawnictwo - powiedziała.

 źródło: Agora Muzyka/Youtube 


Czy granie akustyczne jest powrotem do korzeni? - To jest powrót do kuchni, w której się zamykało po parę godzin codziennie i tworzyło się piosenki. To jest trochę takie obnażenie przed słuchaczem bo jednak nie ma się za czym schować, głos jest wyeksponowany, jest harmonia i niewiele tych instrumentów. Nie ma żadnych sztuczek, nie ma trików, nie ma postprodukcji - zaznaczyła wokalistka. 

Jak wygląda trasa koncertowa Kasi Kowalskiej? Czy ciężko było wybrać 10 utworów do nowej płyty? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Damian Sikorski 

Data emisji: 12.11.2019 r.

Godzina emisji: 

Czytaj także

Shaggy w Jedynce: moja muzyka jest hybrydą reggae

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:06
- Moja muzyka to nie jest reggae w czystej postaci, ma różne domieszki i jest pewnego rodzaju fuzją - przyznał na antenie radiowej Jedynki Shaggy, który opowiedział o swoim nowym albumie "Wah Gwaan".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
rozwiń zwiń