De Mono: kochamy to, co robimy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 16:49
- Dzisiaj nie musimy ścigać się już z nikim. Swoje zrobiliśmy. Ale nie chcemy odcinać kuponów i mamy jeszcze sporo do powiedzenia - mówi w "Muzycznej Jedynce" Andrzej Krzywy z De Mono. Zespół wydał kolejną płytę. Jaki jest "Reset"?
Audio
  • Rozmowa z Andrzej Krzywym i Piotr Kubiarczykiem z De Mono (Muzyczna Jedynka)
De Mono w radiowej Jedynce
De Mono w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński / PR

W ubiegły piątek ukazała się najnowsza płyta zespołu De Mono - "Reset". Nowe brzmienia, nowe aranżacje, nowi producenci muzyczni, nowy wydawca, nowy management, nowy album i wciąż młody duchem zespół - tak w wielkim skrócie można opisać nowe wydawnictwo Andrzeja Krzywego i spółki.

Źródło: Musicart Channel / Youtube

De Mono zresetowało się

Na czym polega "Reset"? - Dosyć dawno nie wydaliśmy płyty z premierowym, autorskim materiałem. Ostatnie trzy płyty były specjalnymi wydawnictwami, zresztą dwie wydane z Polskim Radiem, czyli płyty "Spiekota" i "Symfonicznie". Potem była płyta z okazji 30-lecia i akustyczne wersje naszych dosyć znanych piosenek, teraz jest nowe otwarcie. Weszliśmy zresetowani w czwartą dekadę naszej działalności - odpowiada Piotr Kubiarczyk.

Piotr Kubiarczyk mówi wprost, że De Mono zdecydowanie patrzy do przodu. - Stwierdziliśmy, że chcemy jeszcze trochę powalczyć z tymi młodymi, nowymi nagraniami. Nie poddajemy się i nie dajemy się zepchnąć ze sceny - twierdzi Piotr Kubiarczyk.

Popularni także wśród młodzieży

Utwór "Prosto w serce" z płyty "Reset" cieszy się sporą popularnością wśród słuchaczy i ma już 2,5 mln wyświetleń. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wydawało mi się, że to nas już nie dotknie, a tu proszę… Media społecznościowe są bardziej napędzane przez młodych ludzi, co pokazuje, że trafiamy również do młodego słuchacza - mówi Andrzej Krzywy.

- Nie ukrywam, że płyta nam wyszła. Udało się nam połączyć dwie rzeczy: dzisiejszą nowoczesność i nowe brzmienia z klasycznym De Mono. To połączenie dało kolejny fajny wymiar - dodaje Andrzej Krzywy.

Muzyka sprawia im przyjemność

W tym roku mija 30 lat od pierwszej płyty De Mono. Jak zapewnia Andrzej Krzywy, zespół ma jeszcze sporo do powiedzenia. - Mamy dużo siły, energii i kochamy to, co robimy. Kochamy koncerty, kochamy wyjeżdżanie. W zasadzie jesteśmy cały czas na walizkach, ale my to bardzo lubimy - słyszymy.

- To nie jest za karę i to nie jest nasz obowiązek, tylko cały czas przyjemność. Jeżeli czujesz, że jesteś całe życie na wakacjach i praca sprawia ci przyjemność, to tak naprawdę nie pracujesz - przyznaje Piotr Kubiarczyk.

Jaki jubileusz De Mono mija w tym roku? Skąd wynika popularność zespołu? Dlaczego nie wszyscy muszą kochać Andrzeja Krzywego i jego zespołu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Andrzej Krzywy, Piotr Kubiarczyk (De Mono)

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 13.21

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski: nigdy nie próbowałem tworzyć muzyki, która jest modna

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 13:39
Wokalista, autor tekstów i kompozytor swoją karierę zaczynał od piosenki poetyckiej. Dziś współpracuje z artystami, grającymi muzykę tradycyjną, popularną i jazzową. Właśnie ukazał się jego nowy singiel "Rusz się z domu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Krzywy: moje życie muzyczne zaczęło się od reagge

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 14:55
- Mam ogromną słabość do Boba Marleya. Moje życie muzyczne zaczęło się od reagge, w De Mono mamy również pare piosenek z takim pulsem. To jest muzyka, którą bardzo lubię. Jednym z utworów Marley'a, który kocham nad życie to "Wait in Vain" - powiedział Andrzej Krzywy. 
rozwiń zwiń