Kaśka Sochacka: moja twórczość powstała z mieszanki

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 20:26
- To bardzo realne, że moja płyta ukaże się w przyszłym roku - zapowiada w "Muzycznej Jedynce" Kaśka Sochacka. Wokalistka dorastała w latach 90., a czy ówczesna muzyka odcisnęła ślad na jej obecnej twórczości? 
Audio
Kaśka Sochacka
Kaśka SochackaFoto: Kaśka Sochacka / Youtube

Najpierw były "Zachody", potem "Trochę tu pusto", teraz przyszedł czas na "Wiśnie". Tak zatytułowany jest najnowszy singiel Kaśki Sochackiej, czyli wokalistki z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem.

Miłe wspomnienia z lat 90.

- Bardzo tęsknię za dzieciństwem i za tamtymi czasami (lata 90. - red.). Były totalnie piękne, kolorowe, barwne i obfitowały w moje pierwsze muzyczne zakochania - opowiada Kaśka Sochacka.

Artystka zdradza, że w latach swojej młodości słuchała Edyty Bartosiewicz, Kasi Kowalskiej i Kasi Nosowskiej, jak również zespołów Perfect czy Lady Pank.

Źródło: Kaśka Sochacka / Youtube

Jej muzyka to mieszanka

Jaką muzykę gra Kaśka Sochacka? - Na pewno jest to pop i są to piosenki, które mogą wpaść do ucha. Jest w tym jakaś doza takiej alternatywy, jest tam trochę rockowego pazura, który wyniosłam stąd, że mam cudownego, 9 lat starszego brata, który gra na perkusji. Trochę jest też folku - odpowiada nasz gość.

"Damskie wcielenie Korteza"

Niektórzy mówią, że Kaśka Sochacka jest "damskim wcieleniem Korteza". W jakich okolicznościach poznała się z tym artystą? - Było to dawno temu, bo jeszcze za czasów naszego udziału w talent-show. Zanim Kortez stał się Kortezem, mieliśmy okazję poznać się na pewnym balkonie i chwilę pogadać. Później jego kariera ruszyła z kopyta. Zawsze bardzo mocno trzymałam za niego kciuki i bardzo dobrze mu życzyłam. To fajna historia, że dzisiaj też mamy coś ze sobą wspólnego - słyszymy.

Co Kaśka Sochacka ma wspólnego z Kortezem? W jaki sposób związała się z folklorem? Jakie plany muzyczne ma Kaśka Sochacka?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Kaśka Sochacka

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 14.25

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siostry Melosik gromadzą piosenki na nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 18:58
Dagmara i Martyna Melosik to laureatki Nagrody Publiczności podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2018 roku. Właśnie nagrały kolejny singiel i mają nadzieję, że duża płyta ukaże się wkrótce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet Blauka: "Miniatura" to zbiór muzycznych małych form

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:58
27 września 2019 roku ukaże się debiutancka płyta duetu Blauka, kóra nosi nazwę "Miniatura". Najnowszym singlem promującm ten album jest piosenka "Polanka", a członkowie formacji opowiedzieli po raz pierwszy na antenie radiowej Jedynki o szczegółach dotyczących nowej płyty. Jakie utwory na niej znajdziemy? 
rozwiń zwiń