Trebunie-Tutki wyruszają kolędować po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:50
Muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata. Ich muzyka tradycyjna jest niezwykle otwarta na nowości oraz inne kultury muzyczne. Zespół "Trebunie-Tutki" w grudniu rozpoczyna swoją trasę koncertową. 
Audio
  • Trebunie-Tutki wyruszają kolędować po Polsce (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Trebunie-Tutki wyruszają kolędować po Polsce (Muzyczna Jedynka)

- W grudniu kolędujemy przez Warszawę, dalej na południe, kończymy na Dolnym Śląsku. W styczniu również będziemy kolędować. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie koncerty są opisane. Będziemy kolędować, ale też zaprezentujemy to co najpiękniejsze w muzyce Trebuniów, czyli sięgamy do źródeł kultury, nie tylko góralskiej - mówiła na antenie radiowej Jedynki Anita Trebunia - Tutka. 

źródło: zdravoselma/Youtube


Charakterystyczne aranżacje zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów, skali góralskiej, specyficznym stylu wykonawczym. 8 grudnia 2019 roku zespół wyrusza w trasę koncertową rozpoczynając od Festiwalu Zbliżenia Kultur w Łochowie. - To znakomity festiwal, gdzie grają prawdziwe instrumenty adwentowe. W czasie świąt wracamy do pięknych tradycji, gdzie w czasie Adwentu nie grano na  skrzypcach. Górale zdejmowali nawet ze skrzypiec struny, żeby ich nie kusiło - wspomniał Krzysztof Trebunia - Tutka. 

- Tradycje góralskie są piękne i każda pora roku, każdy okres liturgiczny ma swoje prawidła i zasady. My trochę niekonwencjonalnie przygotowujemy się do świąt w sposób artystyczny, ale ogólnie atmosfera na Podhalu jest atmosferą oczekiwania - dopowiada Anita Trebunia - Tutka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: Anita Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka (członkowie zespołu)

Data emisji: 28.11.2019 r. 

Godzina emisji: 14.23

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

40-lecie pracy artystycznej "legendy polskiego rock'n'rolla"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:55
Jego droga muzyczna zaczęła się w liceum, gdzie grał w zespole Ndst, wykonującym standardy bluesowe i rock'n'rollowe. Potem wraz z Wojciechem Jaczyczką (później "Śmierć Kliniczna") grywał w różnych, efemerycznych składach. Gościem "Muzycznej Jedynki" był muzyk, gitarzysta, kompozytor oraz autor tekstów Dariusz Dusza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szczygieł: mój charakter przejawia się w utworach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:04
- To o czym śpiewam i o czym mówię, to jest to, co przeżywam i co sądzę - mówi w "Muzycznej Jedynce" Michał Szczygieł. Jak swoją twórczość postrzega 20-letni artysta? 
rozwiń zwiń