Arkadiusz Jakubik: nowa płyta zespołu dr Misio was zaskoczy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 11:22
- To chyba taka najbardziej moja, najbardziej intymna płyta - powiedział Arkadiusz Jakubik o czwartym albumie dr Misio, którego premiera zaplanowana jest na luty 2020 roku.
Audio
  • Arkadiusz Jakubik o nowym materiale dr. Misio (Muzyczna Jedynka)
Arkadiusz Jakubik i  Zbigniew Zegler
Arkadiusz Jakubik i Zbigniew Zegler Foto: Polskie Radio / AK

Dr Misio to zespół założony w 2008 roku z inicjatywy Arkadiusza Jakubika. W styczniu 2013 roku grupa opublikowała w serwisie YouTube swój pierwszy teledysk do utworu "Młodzi" (reż. Wojciech Smarzowski). W marcu tego roku ukazał się debiutancki album zespołu pt. "Młodzi". W 2014 roku został wydany krążek "Pogo", a w 2017 roku w sklepach pojawiła się płyta "Zmartwychwstaniemy". Dr Misio został wyróżniony nagrodą dziennikarzy podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2013. Zespół był także nominowany do Fryderyków w 2018 roku (album roku rock i teledysk roku).

"Będziecie mocno zaskoczeni"

W radiowej Jedynce Arkadiusz Jakubik zdradził, że prace nad nową płytą są już na finiszu. Premiera planowana jest po nowym roku. W audycji "Muzyczna  Jedynka" można posłuchać promującej wydawnictwo piosenki "Chcesz się bać".

- Praca nad każdą kolejną płytą to jest jakaś podróż. Założyłem sobie, że następna płyta to będzie poszukiwanie tych korzeni, tej pierwotnej punkowej energii zespołu dr Misio, kiedy graliśmy jeszcze amatorsko, dla zabawy, w garażu, później po kawiarniach, dla przyjaciół - powiedział Jakubik i dodał, że miał taki pomysł, by "zagrać taką koncertową płytę w jakimś schronie przeciwatomowym, żeby poszukać tej energii, którą udaje się generować na koncertach". - Każde studio nagraniowe upupia, ugrzecznia, ugładza tę energię. Plan był taki - zrobić, skomponować piosenki, pograć je na koncertach, by je wyczuć, ograć. Potem zamknąć się z publicznością, z realizatorem i na setkę nagrać te numery i z tego zrobić album - wytłumaczył.

Okazało się to jednak niemożliwe. - No nie wiem, czy mi pesel zagrał w głowie... Poczułem, że muszę coś zmienić, bo to, co sobie wymyśliłem, to się tak naprawdę w życiu nie sprawdza, że ja nie nagram takiej płyty, bo brakuje mi tej energii. Muszę inaczej spróbować - przyznał. - Jak przyjdę do Państwa z nową płytą to będziecie mocno, mocno zaskoczeni - ocenił. - To chyba taka najbardziej moja, najbardziej intymna płyta - dodał.

Arkadiusz Jakubik Arkadiusz Jakubik  Foto: Polskie Radio / Adam Koniecki

Jaki tytuł będzie nosiło nowe wydawnictwo dr. Misio? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiał: Zbigniew Zegler 

Gość: Arkadiusz Jakubik (aktor, reżyser, lider zespołu dr Misio)

Data emisji: 29.11.2019 r. 

Godzina emisji: 14.23

kk

Zobacz więcej na temat: Arkadiusz Jakubik Zbigniew Zegler

Czytaj także

Tulia: wiemy, że nasza muzyka jest wartościowa

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 19:04
- Po Fryderyku poczułyśmy się zaakceptowane przez innych muzyków. Wcześniej niektórzy traktowali nas jako taki cover band. Teraz czujemy się dobrze i upewniłyśmy się, że to co, robimy, jest wartościowe - mówią dziewczyny z zespołu Tulia. Patrycja Nowicka, Dominika Siepka i Tulia Biczak opowiadają w "Muzycznej Jedynce" o ich najnowszym utworze.
rozwiń zwiń