"Świąteczna melodia" Rafała Brzozowskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:50
- Ta piosenka powstała na plaży w Santa Monika. Kupiliśmy gitarę i nagraliśmy "prewkę". Po powrocie do Polski stwierdziliśmy, że zrobimy z tego singiel świąteczny - powiedział w radiowej Jedynce Rafał Brzozowski.
Audio
  • Rafał Brzozowski w radiowej Jedynce (Muzyczna Jedynka)

Rafał Brzozowski karierę muzyczną rozpoczął w 2002 roku udziałem w telewizyjnym programie "Szansa na sukces", w którym zdobył wyróżnienie. Występował z Marcinem Kiljanem w K. Martin, był członkiem reaktywowanego zespołu Emigranci i grupy Mono. Popularność przyniosła mu piosenka "Tak blisko" (2012 rok). W 2017 roku został prowadzącym teleturniej TVP2 "Koło Fortuny" a od września 2019 roku jest gospodarzem teleturnieju TVP1 "Jaka to melodia?".

Teraz trochę poszukuję

Wokalista podkreślił w audycji "Muzyczna Jedynka", że choć może się wydawać, że obecnie muzyka jest w jego życiu gdzieś na bocznym torze, bo bardzo dużo pracuje w telewizji, to wcale tak nie jest.

- Chcę na przyszły rok przygotować bardzo dobrą płytę. To jest moje postanowienie noworoczne. Nie muszę się spieszyć, chcę zrobić coś przemyślanego - zaznaczył. - Jakiś czas temu skręciłem w swing, on był mi bliski, to było wszystko piękne i fajne, ale z drugiej strony nie mogę zapominać o tych moich fanach, słuchaczach, którzy mają w pamięci utwory: "Tak blisko", "Magiczne słowa" czy "Za mały świat". Więc teraz to jest troszkę poszukiwanie - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Rafał Brzozowski opisał okoliczności powstania piosenki "Świąteczna melodia" i opowiedział o pewnym ciekawym projekcie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Rafał Brzozowski

Data emisji: 10.12.2019

Godzina emisji: 13.17

kk

Czytaj także

"Świąteczna" piosenka Dawida Kwiatkowskiego. Czy znany muzyk nie lubi Świąt?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 17:05
Dawid Kwiatkowski "popełnił" kolejną piosenkę, tym razem świąteczną. Wokalista uwielbia pozytywnie zaskakiwać swoich fanów, a w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o nowo powstałym utworze oraz zdradził, czy lubi czas Świąt Bożego Narodzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół LOKA: cały czas czuliśmy świąteczną atmosferę podczas produkcji tego utworu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 20:41
W Mikołajki zespół LOKA zaprezentował na antenie radiowej Jedynki nowy, świąteczny utwór "Laf, laf, laf Podaruj mi białe święta". Premiera teledysku w internecie odbyła się 4 grudnia. 
rozwiń zwiń