Mariposa: chciałabym, żeby każdy dzień był świętem

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 13:20
Mariposa, co po hiszpańsku znaczy kolorowy motyl, opowiada o swym debiutanckim albumie "Efekt motyla". Mariposa, czyli Asia Pyrek, nagrała debiutancką płytę, która ukazała się na rynku 5 września. Album jest w afro-kubańskim stylu i został nagrany na Kubie. Wśród gości znaleźli się m.in. członek Buena Vista Social Club - Amadito Valdes i Urszula Dudziak.
Audio
  • Mariposa o swej filozofii życiowej i płycie "Efekt motyla" (Muzyczna Jedynka)
Mariposa
MariposaFoto: Mariposa/archiwum domowe

Filozofia życiowa
Piosenkarka wyznaje filozofię życia, zgodnie z którą dobrze codziennie doświadczać czegoś, co - jak to ujęła - cię poszerza, daje ci radość, powoduje, że dobry dzień cię spotkał. - Poszukuję doświadczeń w podróżach, książkach, w muzyce, rzeczy, które mnie inspirują - mówi. Uważa, że wokół każdego jest dużo pięknych rzeczy, wystarczy tylko się na nie otworzyć i je wziąć. Ania Pyrek czuje, że jej płyta pozwoli odbiorcom, aby na nowo spojrzeli na siebie.

Nagrywanie płyty na Kubie
Mariposa opowiada o wyjeździe na Kubę i o tworzeniu płyty. - Najpierw napisałam muzykę, stworzyłam myśląc, że jest to muzyka do filmu, bo wcześniej tworzyłam muzykę do filmów - wyznaje. Dopiero potem ujrzała w melodii piosenki. A kiedy pojechała na Kubę uznała, że piosenki będą najlepiej brzmieć w kubańskich aranżach. Ania Pyrek opowiada, jak szukała na Kubie muzyków i spotkała muzyka, któremu jej przyjazd wywróżyła wiedźma kubańska.

Album został zarejestrowany w legendarnym studiu EGREM w Hawanie, co także miało duży wpływ na ten album, gdyż wielu znanych muzyków i zespołów tam rejestrowało swoje płyty.

Posłuchaj całej rozmowy, prowadzonej w duchu metafizycznym, a okraszonej dwiema piosenkami z płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Mariposa (Joanna Pyrek, piosenkarka, autorka tekstów i muzyki)

Data emisji: 18.12.2019

Godzina emisji: 13.20

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Przybył o "Megafonie": skłania do zastanowienia się

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 19:28
- Nawet najsmutniejsza muzyka powinna mieć ten promyk nadziei - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sławomir Przybył. Artysta opowiada o swojej debiutanckiej płycie "Megafon". Dlaczego warto jej posłuchać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trebunie-Tutki wyruszają kolędować po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:50
Muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata. Ich muzyka tradycyjna jest niezwykle otwarta na nowości oraz inne kultury muzyczne. Zespół "Trebunie-Tutki" w grudniu rozpoczyna swoją trasę koncertową. 
rozwiń zwiń