Julia Niedzielin o "Dobrych ludzi dom": ta piosenka jest apelem

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 19:43
- Jest to apel do ludzi, którzy powinni kreować świat i tworzyć go tak, aby był dla wszystkich i składał się z ludzi dobrych - mówi w "Muzycznej Jedynce" Julia Niedzielin, która wspólnie z Olkiem Klepaczem nagrała piosenkę "Dobrych ludzi dom". 
Audio
  • Nowa piosenka Julii Niedzielin i Olka Klepacza (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Nowa piosenka Julii Niedzielin i Olka Klepacza (Muzyczna Jedynka)

17-letnia artystka Julia Niedzielin i lider grupy Formacja Nieżywych Schabuff Olek Klepacz nagrali utwór "Dobrych ludzi dom". Jest to kolęda, która ma nie być cukierkowa, a ma za nią iść pewna mądrość.

- Tekst jest niezwykle przejmujący i taki dość niejednoznaczny, jeśli chodzi o nasze świąteczne piosenki, które słyszymy na co dzień. One są raczej w takim duchu bardzo choinkowym, spraw takich typowo przyjemnych. Ta piosenka oddaje trochę coś więcej i pokazuje na czym powinniśmy skupić się w tym czasie - opowiada Adam Niedzielin, który napisał muzykę do tej kolędy.

Źródło: Julia Niedzielin / Youtube

Piosenka łącząca pokolenia

Jak okazuje się, początkowo wspomniana piosenka miała pojawić się jedynie w mediach społecznościowych. Decyzja została zmieniona po tym, gdy utwór usłyszał Olek Klepacz.

- Stwierdził, że ten tekst jest idealny do tego, żeby opowiedziała o tym dwójka osób, które są z innych pokoleń. Julka jako młoda osoba i Olek jako człowiek dojrzały. Pragnienia, które są w piosence, są takie same dla nich dwojga. Stąd powstała cała idea - tłumaczy Adam Niedzielin.

Kto napisał tekst do piosenki? Czy dla Julii Niedzieli to dopiero początek muzycznej przygody?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Julia Niedzielin i Adam Niedzielin (muzycy)

Data emisji: 20.12.2019 

Godzina emisji: 14.27

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Wyrostek: ideą jest śpiewanie kolęd

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 17:16
- Życzę wszystkim "Harmonii Świąt" - mówi w radiowej Jedynce Marcin Wyrostek, który nagrał płytę… "Harmonia Świąt".Akordeonista opowiada nam, dlaczego zdecydował na tematykę związaną z kolędami i pastorałkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steczkowscy o nowej płycie: wspaniała opowieść o Bożym Narodzeniu

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 23:05
- Jest to bardzo osobista płyta. Ukazuje to, czym święta Bożego Narodzenia są dla nas w wymiarze duchowym - mówi w "Muzycznej Jedynce" 20 grudnia Agata Steczkowska o albumie "Królu Anielski". Na płycie znajdują się kolędy i pastorałki, które zabierają w podróż pełną zadumy i piękna. A w audycji "Mój świat dźwięków" 25 grudnia Agata i Paweł Steczkowscy prezentują zawartość płyty.
rozwiń zwiń