Cello Brothers z autorskim singlem. "Marzyliśmy o tym od samego początku"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:02
- Zastanawialiśmy się, czy ludzie kochają nas za to, że gramy znane i lubiane piosenki czy jednak za to, jak gramy, w jakim stylu i jak bawimy się muzyką - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk z Cello Brothers. Duet zaprezentował swój najnowsze singiel "One", którego tytuł można interpretować... dwojako.
Audio
Cello Brothers i Maria Szabłowska
Cello Brothers i Maria SzabłowskaFoto: Wojciech Kusiński / PR

Duet Cello Brothers znany jest przede wszystkim z coverów popularnych utworów. Jednakże fani kojarzą Mikołaja Błaszczyka i Kubę Dubika także z wiolonczelami. Z kolei teraz przyszedł czas na pierwszą autorską kompozycję - "One". Z jednej strony tytuł odnosi się do debiutu z własnym materiałem, a z drugiej do kobiet, ponieważ jak przyznają sami artyści, słuchają ich przeważnie panie.

- Singiel "One" zwiastuje naszą pierwszą płytę, którą zamierzamy wypuścić w czerwcu. Jest to całkowicie coś innego niż robiliśmy do tej pory, a jednocześnie jest to coś, o czym marzyliśmy od samego początku. Na płycie będą nowe autorskie utwory i własne kompozycje, które będą na wiolonczele, ale myślimy też o tym, żeby zrobić parę utworów z wokalami - mówią muzycy z Cello Brothers.

Źródło: Cello Brothers / Youtube

Obawiali się autorskiego singla

Fani duetu przyzwyczaili się, że Cello Brothers wykonuje covery. W związku z tym Kuba Dubik i Mikołaj Błaszczyk zastanawiali się, jak ich sympatycy zareagują na singiel "One".

- Tuż przed publikacją trochę wstrzymywaliśmy oddech. Zastanawialiśmy się, czy ludzie kochają nas za to, że gramy znane i lubiane piosenki, czy jednak za to, jak gramy, w jakim stylu i jak bawimy się muzyką. Ku naszemu zaskoczeniu komentarze były tylko i wyłącznie pozytywne - słyszymy w "Muzycznej Jedynce".

Wiolonczele potrafią zniechęcić. Ale nie ich

Artyści chcą, żeby ich znakiem rozpoznawczym były wiolonczele. Jak okazuje się, opanowanie gry na tych instrumentach nie jest proste.

- Przez pierwsze pięć lat można faktycznie zniechęcić się, ale jeżeli chodzi się do szkoły (muzycznej - red.), nie ma opcji na zniechęcenie (…). Nikt nas nigdy nie musiał do tego zmuszać. Wiadomo, że były etapy wzlotów i upadków, ale kochamy to, co robimy i mamy nadzieję, że będzie to słychać w naszej muzyce. Wkładamy dużo serca w nasz zespół i w jego owoce - mówią Cello Brothers.

Czy to prawda, że początkowo Kuba Dubik i Mikołaj Błaszczyk byli konkurentami podczas koncertów? Ile godzin dziennie należy ćwiczyć, aby grać na wiolonczeli? Czy zdaniem Cello Brothers ich duet przebił się do gustów szerokiej publiczności?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk (Cello Brothers)

Data emisji: 07.01.2020

Godzina emisji: 13.26

DS

Czytaj także

Baranovski: chciałem pójść na całego w świat muzyki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 19:51
- Spokój towarzyszy mi w tworzeniu i teraz przy kolejnych piosenkach mogę wyciszyć się - mówi w "Muzycznej Jedynce" Baranovski. Artysta już jutro wystąpi w studiu koncertowym im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: moja najnowsza płyta, to jedna z bardziej nostalgicznych

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 18:38
Na płycie "Kolor Cafe" można usłyszeć polskie wersje włoskich i francuskich piosenek, w tym wielu przebojów, które zrobiły światową karierę.
rozwiń zwiń