Piotr Kostrzewa zaprasza na "Gości Big Bandu"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 14:44
- To jest dla nas szczególny koncert. Staram się młodzieży zaproponować najwyższą półkę możliwych artystów. (...) Tym razem gośćmi będą utytułowane gwiazdy. Pierwszą jest pani prorektor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Anna Serafińska, a drugą jeden z naszych ulubionych wokalistów Wojciech Myrczek - mówił w "Muzycznej Jedynce" Piotr Kostrzewa. 
Audio
  • Piotr Kostrzewa zaprasza na koncert "Goście Big Bandu" (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Piotr Kostrzewa zaprasza na koncert "Goście Big Bandu" (Muzyczna Jedynka)

Po raz kolejny zabrzmi energetyczny Chopin University Big Band. Tym razem studenci pod dyrekcją bandleadera Piotra Kostrzewy  zaprezentują utwory polskich i zagranicznych twórców. Koncert odbędzie się 15 stycznia b.r. w gmachu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. - To jest duma dla nas. Doprowadziliśmy do takiego momentu, że koncerty Big Bandu mają duże zainteresowanie - zaznaczył kierownik zespołu. 

źródło: NOK Nowy Tomyśl

Trasa "Lata z Radiem" 

Chopin University Big Band często występuje w kraju i zagranicą. W koncertach zespołu biorą niejednokrotnie udział czołowi polscy muzycy i wokaliści jazzowi. Wielu z nich chętnie pracuje i tworzy wspólnie z Big Bandem nowe, ciekawe projekty artystyczne. W ubiegłorocznym roku zespół gościł na trasie "Lata z Radiem". - Cały czas można zerknąć do Youtuba, gdzie są zawieszone wszystkie nasze koncerty "Lata z Radiem". Polecam, bo to nasza duma. Cieszymy się, że byliśmy zaproszeni i mam wrażenie, że koncerty nam bardzo fajnie wyszły - podkreślił Piotr Kostrzewa. 

źródło: Polskie Radio/Youtube 


Jak muzycy szukają repertuary? Gdzie jeszcze zagra w najbliższym czasie Chopin University Big Band? 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Piotr Kostrzewa (Chopin University Big Band 

Data emisji: 8.01.2019 r. 

Godzina emisji: 13.22

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hash Cookie debiutuje z albumem "Dom"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 15:00
Są laureatami takich festiwali jak "Fama" czy "Wrocławski Festiwal Form Muzycznych". W 2016 roku brali udział w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej". Pod koniec ubiegłego roku wygrali konkurs radiowej Trójki "Start NaGranie", w którym nagrodą była sesja nagraniowa oraz wydanie debiutanckiej płyty w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli przedstawiciele formacji: Daria Pol oraz Grzegorz Salata. 
rozwiń zwiń