Ralph Kaminski: słuchacze są dla mnie największą nagrodą

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 16:50
Od czasów swojego debiutu, czyli płyty "Morze" z 2016 roku, Ralph Kaminski zdążył zawładnąć polską sceną muzyczną i podbić serca słuchaczy w całym kraju. W "Muzycznej Jedynce" porozmawialiśmy o jego drugim albumie "Młodość" i najbliższej trasie koncertowej. 
Audio
  • Ralph Kaminski: słuchacze są dla mnie największą nagrodą (Muzyczna Jedynka)

Ralph Kamiński w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem wspominał ubiegły 2019 rok. - Ten zeszły rok pod względem nagród był bardzo dobry. Nie wiem, czy uda się to przebić, ale największą nagrodą dla mnie jest to, że mam słuchaczy - mówił na antenie Programu I Polskiego Radia. 

Płyta Młodość

Artysta prezentuje światu nie tylko nowe piosenki - w tym m.in. singlowy utwór "Kosmiczne Energie" - ale także całkowicie odświeżony wizerunek, którym zapowiedział nową i ekscytującą podróż w swoim życiu. 

Źródło: FONOBO Label / Youtube

Muzyk zaznaczył, że udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej był dla niego dużym wyzwaniem. - Było to wyrzucenie ze strefy komfortu i z tego mojego wygodnego projektu, gdzie mam swoich odbiorców i słuchaczy, a tutaj trzeba wyjść na scenę, wcielić się w inną postać i przekazać coś w inny sposób - dodał. 

Kiedy i gdzie odbędzie się pierwszy koncert Ralpha Kamińskiego?

***

Ralph Kaminski jest piosenkarzem, kompozytorem i autorem piosenek. Karierę muzyczną rozpoczął od występu w jednym z odcinków TVP2 "Szansa na sukces", wykonując piosenkę zespołu Perfect. Zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu "Carpathia 2011" za utwór "The Hill". Dwa lata później odebrał główną nagrodę na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym "FAMA" oraz zaczął grać koncerty z zespołem My Best Band In The World. W 2014 był nominowany do nagrody artNoble w kategorii "muzyka".

W 2016 wystąpił na koncercie "Scena alternatywna" podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym samym roku wydał debiutancki album studyjny "Morze". W ostatnich latach wystąpił także na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival oraz Pol’and’Rock Festival. W poprzednim roku wydał dwa single: "Kosmiczne energie" i "Wszystkiego najlepszego", jak również nagrał wraz z Darią Zawiałow, Michałem Kushem i Schafterem singiel "Czy Ty słyszysz mnie?". 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Ralph Kamiński (piosenkarz, kompozytor, autor piosenek) 

Data emisji: 10.01.2020 r. 

Godzina emisji: 13.22

ans 


Czytaj także

Fronczewski z Jelonkiem zrobili drakę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:32
- Otrzymałem propozycję nie do odrzucenia i pomyślałem, że byłoby szkoda nie zrobić takiej draki - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Fronczewski, który wykonał "Partię Skołuby" na płycie "Classical Massacre" Michała Jelonka. W jaki sposób popularny skrzypek natrafił na znanego aktora?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziwny jest ten świat". Pierwsza Złota Płyta w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 05:35
Ogromny sukces tytułowego nagrania w Opolu otworzył tej płycie drogę na szczyt. Dokładnie 52 lata temu, 20 grudnia 1968 roku, album Czesława Niemena i zespołu Akwarele otrzymał status Złotej Płyty - jako pierwszy w Polsce.
rozwiń zwiń