Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński na zimowym koncercie Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 10:39
W niedzielę 19 stycznia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "To, co najpiękniejsze… - Zima". Zabrzmią utwory skomponowane i zaaranżowane przez Stefana Rachonia i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. O koncercie będą mówili w czwartek (16.01) po godz. 13.15 w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński.
Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński
Agnieszka Wilczyńska i Andrzej JagodzińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W pierwszej części wieczoru będzie można usłyszeć muzykę klasyczną i popularną w aranżacjach napisanych przez Stefana Rachonia dla Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Druga część poświęcona będzie twórczości nestora polskiego jazzu i muzyki filmowej - Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

W drugiej części koncertu wystąpi Trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie: Andrzej Jagodziński (fortepian), Adam Cegielski (kontrabas), Czesław "Mały" Bartkowski (perkusja) z gościnnym udziałem Agnieszki Wilczyńskiej (śpiew) i Roberta Majewskiego (trąbka). W repertuarze najbardziej znane utwory Matuszkiewicza w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego.

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" w czwartek (16.01) w godzinach 13.00 - 15.00 zaprasza Paweł Sztompke.

ag


Czytaj także

Agnieszka Wilczyńska o reakcji na "Wilcze jagody": dużo miłych i ciepłych słów

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 16:54
- Kosztowało nas to dużo pracy, ale dało również dużo przyjemności - mówi o najnowszym albumie w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Wilczyńska. Dlaczego warto posłuchać "Wilczych jagód"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Wilczyńska o "Wilczych jagodach": jesteśmy na widoku i pod mikroskopem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:59
- To jest niebywałe doświadczenie, bo przestrzeń, którą wypełniamy fortepianem i głosem, stanowi niebywałą chemię i niebywały rodzaj współpracy poprzez współsłuchanie i współtworzenie tej muzyki - mówi o najnowszej płycie "Wilcze jagody" Agnieszka Wilczyńska. Już niedługo utwory z tego albumu usłyszymy w studiu koncertowym im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szalone skrzypce i muzyka świata". Wspaniały koncert!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 13:30
To była magiczna podróż do nostalgicznego świata węgierskiej puszty, orientu, muzyki filmowej, otwartej improwizacji oraz tanga. Program 1 Polskiego Radia transmitował koncert noworoczny "Szalone skrzypce i muzyka świata".
rozwiń zwiń