Wilczyńska i Jagodziński: w niedzielę przeżyjecie coś niebywałego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 15:38
- Przychodźcie, to będzie niezwykły koncert - zapraszają słuchaczy w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński. Koncert "To, co najpiękniejsze… - Zima" w Studiu im. Witolda Lutosławskiego już w tę niedzielę, transmisja od godz.19.00 
Audio
  • Rozmowa z Agnieszką Wilczyńską i Andrzejem Jagodzińskim (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Jagodziński i Agnieszka Wilczyńska w Muzycznej Jedynce
Andrzej Jagodziński i Agnieszka Wilczyńska w "Muzycznej Jedynce"Foto: Wojciech Kusiński / PR

"Jerzy Duduś Matuszkiewicz - 90 lat minęło"

W drugiej części koncertu zatytułowanej "Jerzy Duduś Matuszkiewicz - 90 lat minęło" wystąpi Trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie: Andrzej Jagodziński (fortepian), Adam Cegielski (kontrabas), Czesław "Mały" Bartkowski (perkusja) z gościnnym udziałem Agnieszki Wilczyńskiej (śpiew) i Roberta Majewskiego (trąbka). Transmisję z tej części koncertu od godz. 20.10 przeprowadzi radiowa Jedynka.


To Co Najpiękniejsze Zima
"To, co najpiękniejsze". Rachoń i Matuszkiewicz w zimowej odsłonie

- Projekt "Jerzy Duduś Matuszkiewicz - 90 lat minęło" powstał właściwie 2 lata temu, kiedy uczciliśmy 90. urodziny pana Jerzego. Z powodzeniem gramy cały czas ten materiał. W najbliższą niedzielę również zabrzmi - zdradza Agnieszka Wilczyńska.

Swing i jazz miał we krwi

Twórczość Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza jest niesłychana. Mówi się, że nie ma takiego drugiego kompozytora muzyki filmowej.

- Jeżeli chodzi o ilość hitów do komedii to zdecydowanie tak. Wszyscy znamy takie hity jak "Czterdziestolatek", "Nie lubię poniedziałku", "Stawka większa niż życie"… "Duduś" Matuszkiewicz zaczynał jako jazzman zaraz po wojnie. Te wszystkie piosenki i hity filmowe trącą swingiem i jazzem, bo to była muzyka jego młodości i miał to we krwi. Mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że dość łatwo można rozpoznać kompozycje "Dudusia", słuchając ich dzisiaj - mówi Andrzej Jagodziński.

Koncert z dwóch części

Koncert "To, co najpiękniejsze… - Zima" odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.01) w dwóch częściach. W pierwszej można będzie usłyszeć muzykę klasyczną i popularną w aranżacjach napisanych przez Stefana Rachonia dla Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Druga część poświęcona będzie twórczości nestora polskiego jazzu i muzyki filmowej - Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Transmisja pierwszej części koncertu rozpocznie się po godz. 19.00 w radiowej Trójce oraz w cyfrowym Polskim Radiu Chopin, a transmisja drugiej części w radiowej Jedynce od godz. 20.10. Streaming wydarzenia dostępny będzie na stronie: polskieradio.pl.

Bilety do kupienia: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Andrzej Jagodziński i Agnieszka Wilczyńska (muzycy)

Data emisji: 16.01.2020 

Godzina emisji: 13.26

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Wilczyńska o "Wilczych jagodach": jesteśmy na widoku i pod mikroskopem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:59
- To jest niebywałe doświadczenie, bo przestrzeń, którą wypełniamy fortepianem i głosem, stanowi niebywałą chemię i niebywały rodzaj współpracy poprzez współsłuchanie i współtworzenie tej muzyki - mówi o najnowszej płycie "Wilcze jagody" Agnieszka Wilczyńska. Już niedługo utwory z tego albumu usłyszymy w studiu koncertowym im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński na zimowym koncercie Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 10:39
W niedzielę 19 stycznia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "To, co najpiękniejsze… - Zima". Zabrzmią utwory skomponowane i zaaranżowane przez Stefana Rachonia i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. O koncercie będą mówili w czwartek (16.01) po godz. 13.15 w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński.
rozwiń zwiń