Krzysztof Trebunia-Tutka: miłość do tradycji wynosi się z domu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 15:00
- Niesiemy w różne zakątki Polski, do miast i miasteczek czy zagranicę magię muzyki tradycyjnej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Trebunia-Tutka. Skąd wzięła się u gościa "Muzycznej Jedynki" miłość do Zakopanego?
Audio
  • Krzysztof Trebunia-Tutka w "Muzycznej Jedynce" (Jedynka)
Anita Trebunia-Tutka i Krzysztof Trebunia-Tutka
Anita Trebunia-Tutka i Krzysztof Trebunia-TutkaFoto: G. Śledź/Polskie Radio

- Miłość do regionu i do tradycji wynosi się z domu. Dzięki mojemu tacie, wielkiemu podhalańskiemu artyście (…), mogłem poczuć tę dawną góralszczyznę, której już nie pamiętałem. On jako kronikarz góralszczyzny to wszystko notował na swoich obrazach i w swoich projektach artystycznych - opowiada Krzysztof Trebunia-Tutka.

Źródło: Box Music - official audio / Youtube

Radiową Jedynkę odwiedzili także żona naszego gościa - Anita oraz 17-letni syn Jan.

- Ta kultura muzyczna ma długie tradycje. Nie tylko góralskie, które są wiodące, ale też sięgające przedwojnia i dawniejszych czasów. W działalności zespołu Trybunie-Tutki staramy się nawiązywać do tych najpiękniejszych tradycji związanych z takim bardzo szeroko pojętym życiem kulturalnym Podhala i kojarzeniem tej kultury góralskiej jako kultury narodowej - tłumaczy Anita Trebunia-Tutka.

Czym na co dzień zajmuje się Jan Trebunia-Tutka? Jakie plany koncertowe zespół ma na najbliższe miesiące?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Goście: Krzysztof Trebunia-Tutka, Anita Trebunia-Tutka, Jan Trebunia-Tutka

Data emisji: 23.01.2020 

Godzina emisji: 13.18

DS

Czytaj także

Alicja Węgorzewska: w Ostrowie będzie bitwowo-tenorowo

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 16:49
- W Ostrowie Wielkopolskim wystąpi zwycięzca VI edycji Bitwy Tenorów na Róże Bartosz Nowak, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie Kamila Lendzion, która w Bitwie Tenorów wystąpiła dwukrotnie i Mirek Niewiadomski, który zdobył złotą różę w IV edycji - mówi w "Muzycznej Jedynce" Alicja Węgorzewska. W piątek (03.12) w Ostrowie Wielkopolskim usłyszymy największe przeboje operetkowo-musicalowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilczyńska i Jagodziński: w niedzielę przeżyjecie coś niebywałego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 15:38
- Przychodźcie, to będzie niezwykły koncert - zapraszają słuchaczy w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński. Koncert "To, co najpiękniejsze… - Zima" w Studiu im. Witolda Lutosławskiego już w tę niedzielę, transmisja od godz.19.00 
rozwiń zwiń