Marek Dyjak powraca z płytą "Piękny Instalator"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 16:05
Artysta w Programie 1 Polskiego Radia opowiedział o swojej nowej płycie "Piękny Instalator", która  miał premierę pod koniec listopada. Inspiracją do nazwy płyty, jak jeden z utworów znajdujących się na krążku, był obraz Jerzego Dudy-Gracza o tym samym tytule. 
Audio
  • Marek Dyjak powraca z płytą "Piękny Instalator" (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Marek Dyjak powraca z płytą "Piękny Instalator" (Muzyczna Jedynka)

Piosenką "Piękny Instalator" Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Artysta w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem powiedział, że ta piosenka teraz została lekko zmodyfikowana i zdradza, dlaczego teraz, po latach powraca starego utworu. - Teraz dopiero dojrzałem do tej piosenki. Ona została oczywiście lekko ugładzona, zmiękczona, ale to piosenka buntu. Wtedy buntowałem się i nie bardzo sobie zdawałem z tego sprawę - wyjaśnia muzyk. 

Na albumie ten utwór Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawiła się także Renata Przemyk oraz młoda skrzypaczka – Zosia Hiszpańska.

"Miriam" - ballada o obozie

Pierwszym singlem promującym album jest "Miriam". - To ballada o jakimkolwiek obozie. Większość Polaków miało w swoich rodzinach, w tych pociągach swoich bliskich.

Agora Muzyka/Youtube

"Bardziej wyważona płyta"

Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. - Marek Tarnowski, mój serdeczny przyjaciel, podjął się produkcji muzycznej. Płyta nie jest ciężka, ołowiana, swój ciężar ma, ale jest bardziej wyważona - dodaje. 

Wokalista podczas audycji mówił także o najbliższej trasie koncertowej. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Marek Dyjak (piosenkarz, kompozytor) 

Data emisji: 24.01.2020 r. 

Godzina emisji: 14.24

mat. promocyjne/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ralph Kaminski: słuchacze są dla mnie największą nagrodą

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 16:50
Od czasów swojego debiutu, czyli płyty "Morze" z 2016 roku, Ralph Kaminski zdążył zawładnąć polską sceną muzyczną i podbić serca słuchaczy w całym kraju. W "Muzycznej Jedynce" porozmawialiśmy o jego drugim albumie "Młodość" i najbliższej trasie koncertowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Tubis o "So Us": ta płyta jest narzędziem do tego, aby przyjść i posłuchać nas na żywo

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 18:05
Pianista jazzowy, Maciej Tubis na antenie Programu I Polskiego Radia zaprezentował nowy album zespołu Trio Tubis. "So Us" to trzecia studyjna płyta formacji stworzona w ciągu trzech lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Sójka o albumie "Kilka Prawd": jest poradnikiem na życie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 15:05
"Wróć" to czwarty po "Zaskakuj mnie", "Dalej" i "Lepiej" singiel promujący debiutancki album Marcina Sójki - "Kilka Prawd". Wokalista na antenie Programu I Polskiego Radia opowiedział o nowo powstałym klipie oraz o swoich muzycznych planach. 
rozwiń zwiń