Stan Borys: trzeba upaść, żeby móc się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:18
- W życiu trzeba przejść przez burzę, ocknąć się. Właśnie jestem w takiej fazie ocknięcia się po chorobie. Zaczynam bardziej doceniać różne wartości. Może trzeba upaść, żeby się podnieść i w tym upadku człowiek odnajduje siebie - mówi nawiązując do słów swojej piosenki "A on szukał burzy" artysta, który powoli wraca do zdrowia po przebytym udarze. 
Audio
  • Stan Borys o swoim zdrowiu i planach zawodowych (Muzyczna Jedynka)

Czytaj więcej
stan borys 1200.jpg
Stan Borys: jeżeli będę mógł się odwdzięczyć, uczynię to z wielką radością

- Motywację do tego, żeby wyzdrowieć znajdowałem w sobie oraz w myślach o tym, że przecież jestem sportowcem, i że muszę wrócić do tenisa, ćwiczeń, uwielbianego golfa. W jakiś sposób odrzucałem chorobę - mówi w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia Stan Borys.

- Mimo tego, że minął już rok, lekarze przewidują jeszcze kolejny, żeby ciało i mózg zupełnie wróciły do normy, ale myślę, że to nastąpi wcześniej. Za chwilę muszę obudzić mój głos, zaśpiewać piosenkę i stworzyć płytę, które mam w zamiarze - zaznacza.


kulturalni.pl/Youtube


Stan Borys po przebytym udarze wymagał specjalistycznego leczenia i kosztownej rehabilitacji. W czerwcu ubiegłego roku Polskie Radio współorganizowało specjalny koncert charytatywny "Nie jesteś sam" na rzecz muzyka.


Czytaj więcej
stan borys PR1 1200x660.jpg
"Nie jesteś sam". Polskie Radio włącza się w pomoc dla Stana Borysa

W koncercie udział wzięli: Kayah, Skaldowie, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Andrzej i Jacek Zielińscy, Olga Bończyk, Grzegorz Wilk i Agata Dąbrowska.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Stan Borys (muzyk, piosenkarz, kompozytor)

Data emisji: 28.01.2020

Godzina emisji: 13.22

kh


Czytaj także

Ryszard Szwed: Borysie, "Nie jesteś sam"!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 14:50
- Okazało się, że przyjaciel jest w biedzie. Chcę, aby pamiętał, że nie jest z tym sam - powiedział gość "Muzycznej Jedynki" Ryszard Szwed. W audycji opowiedział o przyjaźni ze Stanem Borysem i o zbliżającym się koncercie charytatywnym "Nie jesteś sam".
rozwiń zwiń