X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Napiórkowski: chcę, żeby ludzie czuli te emocje

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 15:20
- Staramy się grać w ten sposób, żeby wszyscy czuli te emocje, które dzieją się na scenie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Napiórkowski. Wybitny gitarzysta i kompozytor wydał z okazji 30-lecia działalności artystycznej album "Hipokamp".
Audio
  • Rozmowa z Markiem Napiórkowskim (Muzyczna Jedynka)
Marek Napiórkowski
Marek NapiórkowskiFoto: PAP/Artur Reszko

Gość "Muzycznej Jedynki" przyznaje, że "Hipokamp" to tajemnicza nazwa i nie wszyscy wiedzą, co ona oznacza.

- To jest taka część mózgu, która odpowiada za przenoszenie informacji z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej. Zafascynowało mnie, dlaczego pamiętam jakieś zdarzenia sprzed 30 lat, które nie są silnie wzmocnione emocjonalnie, tylko są zupełnie błahe - tłumaczy Marek Napiórkowski.

Marek Napiorkowski/Youtube

Gitarzysta zauważa, że płyta "Hipokamp" jest tylko i wyłącznie instrumentalna.

- To jest fascynujące, dlaczego pewne rzeczy pamiętamy, a pewne nie. Cała tematyka jest związana z mózgiem oczywiście w abstrakcyjnym wydaniu, bo muzyka jest abstrakcją (…). Dała bardzo silne skojarzenie pewnej tajemniczości, mózg jest takim niezgłębionym komputerem. Tak naprawdę nic nie wiemy na ten temat. Oczywiście dowiadujemy się krok po kroczku, ale niewiele o tym wiemy - słyszymy.

Marek Napiórkowski już niedługo rozpocznie trasę koncertową. Pierwszy koncert odbędzie się 15 lutego w Jazz Cafe w Łomiankach.

Gdzie planowane są kolejne koncerty? Jakim artystą był przez te 30 lat? Czy Marek Napiórkowski lubi piosenki?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Napiórkowski (gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 04.02.2020

Godzina emisji: 14.24

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Dark: to wspaniała sprawa mieć babcię

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 17:13
- Na tej płycie są same perełki dzieciństwa naszych dziadków, ale też trochę naszego. Bywa tak, że te babcie nam śpiewają i mamy piękne piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Dark. Piosenkarka nagrała wspólnie z Małgorzatą Kożuchowską i Szymonem Majewskim album "Wyspa dzieci, piosenki babci i dziadka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys: trzeba upaść, żeby móc się podnieść

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:18
- W życiu trzeba przejść przez burzę, ocknąć się. Właśnie jestem w takiej fazie ocknięcia się po chorobie. Zaczynam bardziej doceniać różne wartości. Może trzeba upaść, żeby się podnieść i w tym upadku człowiek odnajduje siebie - mówi nawiązując do słów swojej piosenki "A on szukał burzy" artysta, który powoli wraca do zdrowia po przebytym udarze. 
rozwiń zwiń