"Będzie Głośno Vol. 2". Damian Sikorski: dajemy szansę debiutantom

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 16:26
- Tych zespołów, które mają przygotowany materiał, który leży w szufladzie i czeka na wydanie, jest bardzo dużo. Dajemy im szansę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz muzyczny Damian Sikorski. Już 14 lutego do sklepów trafi nowa płyta radiowej Czwórki "Będzie Głośno Vol. 2".
Audio
Damian Sikorski w Muzycznej Jedynce
Damian Sikorski w "Muzycznej Jedynce"Foto: Polskie Radio

Na krążku znajdzie się 15 utworów debiutujących artystów wybranych spośród piosenek zgłoszonych do konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Ta jedna płyta to zapis tego, co dzieje się "tu i teraz" wśród młodych polskich muzyków, którzy działają poza głównym nurtem. Do konkursu w 2019 roku zgłoszono ponad 2000 utworów. Album otwiera Sara Kordowska z "Dom 2.0".

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
Będzie Głośno Vol 2. Nowa płyta w walentynki

- Polecam słuchać debiutantów. Oni są przyszłością polskiej sceny muzycznej. Jest to różnorodna składanka, na której jest 15 utworów, 15 różnych artystów i 15 gatunków muzycznych. W moim mniemaniu było trudno wybrać 15 kompozycji z ponad 2000, dlatego cieszę się, że w każdy piątek mogę cały czas promować debiutantów i prezentować ich muzykę. Jak nie na krążku, to po prostu w audycji - komentuje Damian Sikorski.

Czwórka i Jedynka pomagają debiutantom

Damian Sikorski przyznaje, że coraz częściej zespoły mają już wykonane zawodowe produkcje. Jednym z wymogów konkursu jest posiadanie nagranego materiału na płytę, który już został wyprodukowany z mixem i masteringiem.

- Faktycznie tych zespołów jest bardzo dużo. Zespołów, które mają przygotowany materiał, który leży w szufladzie i czeka na wydanie. Dajemy taką szansę, radiowa Czwórka promuje, radiowa Jedynka promuje… Przecież mnóstwo artystów, którzy zgłosili się do konkursu, później zaistniało w radiowej Jedynce i też spotkaliśmy ich chociażby podczas trasy "Lata z Radiem" – dodaje Damian Sikorski.

Jak wiele zespołów zgłosiło się do konkursu? Jakie gatunki muzyczne można usłyszeć na płycie?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Damian Sikorski (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 12.02.2020

Godzina emisji: 14.22

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blauka o swojej muzyce: retrospektywny rock rekreacyjny

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 17:46
- Trzeba sięgnąć po tę płytę i zobaczyć, czy faktycznie jest na niej retrospekcja, rekreacyjność i rock - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Lewańczyk. Wspólnie z Georginą Tarasiuk nagrali płytę "Miniatura".
rozwiń zwiń