"Jak wiatr" - Antek Smykiewicz prezentuje swoją nową piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 16:00
- Ten utwór jest bardzo osobisty. I napisałem, i skomponowałem tę piosenkę. Ona jest takim ukłonem dla tych wszystkich ludzi, którzy sprawili, że jestem tu, gdzie jestem i jestem tym, kim jestem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia piosenkarz.
Audio
  • "Jak wiatr" - Antek Smykiewicz prezentuje swoją nową piosenkę (Muzyczna Jedynka)
Antek Smykiewicz
Antek Smykiewicz Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

- Gdy pisałem tekst do tej piosenki wyobraziłem sobie starszego człowieka, który siedzi nad albumem ze zdjęciami sprzed 20, 30 lat. Przegląda te fotografie z nostalgią, ale też z takim przyjemnym ciepłem wypełniającym jego wnętrze, kiedy wraca wspomnieniami do tych pięknych momentów - wyjaśnił Antek Smykiewicz.

Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreślił, że "Jak wiatr" i w ogóle album, nad którym teraz pracuje, to dla niego nowy start. Jakiś czas temu muzyk rozstał się ze swoją wytwórnią i obecnie pracuje na własny rachunek. - Przez te parę lat nauczyłem się ufać własnemu sercu - podkreślił.

- Przy pierwszej płycie było dużo radości, ale przy pracy nad nią słuchałem wielu rad osób nie do końca mi życzliwych. Po tych paru latach zrozumiałem, że show biznes, to show z naciskiem na biznes. Niewiele osób patrzy na twoje serce, chcą wydusić z ciebie jak najwięcej. Przy tej nowej płycie jestem już odważniejszy  - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Antek Smykiewicz zdradził tytuł drugiej piosenki, która znajdzie się na nowym krążku.

Wielki hit 2015 roku

Antek Smykiewicz karierę rozpoczął w 2010 roku w zespole Ściana Wschodnia, którego był współzałożycielem. Później brał udział w telewizyjnych konkursach talentów: "The Voice of Poland" i "Must Be the Music. Tylko muzyka". 

W 2015 roku wydał debiutancki singel "Pomimo burz". Piosenka stała się przebojem. W maju 2016 roku ukazał się debiutancki album Smykiewicza zatytułowany "Nasz film". Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Antek Smykiewicz (piosenkarz, autor tekstów)

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 14.20

kk

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Zegler MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patrycja Kosiarkiewicz po latach powraca jako wokalistka

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:58
Minęło siedem lat od jej ostatniej prezentacji jako wykonawczyni. Przez ten czas była aktywna jako kompozytorka oraz autorka tekstów. Patrycja Kosiarkiewicz w "Muzycznej Jedynce" mówi o swoich dalszych planach artystycznych oraz o nowym albumie pt. "Ogólnie chodzi o to", który ukaże się jeszcze w tym roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Riverside ponownie stał się kwartetem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 18:00
Od trzech lat Maciej Meller zastępuje zmarłego nagle Piotra Grudzińskiego. Ale dopiero teraz stał się formalnie członkiem zespołu. - Była żałoba i wiedzieliśmy, że gdybyśmy przyjęli nowego członka w pól roku po tej tragedii, to ten nowy członek byłby traktowany jako intruz – wyjaśnia zwłokę Mariusz Duda.
rozwiń zwiń