Janusz Kukuła: Polskie Radio zawsze prezentowało piosenki Marii Koterbskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:38
- To będzie spotkanie z marzeniami i z przeszłością - dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła zaprasza  na spotkanie z twórczością Marii Koterbskiej. Już w tę sobotę odbędzie się spektakl muzyczny "Do grającej szafy grosik wrzuć" z piosenkami artystki. 
Audio
Janusz Kukuła
Janusz KukułaFoto: W. Kusiński / PR

Dorobek artystyczny Marii Koterbskiej jest niesamowity. Była wielką gwiazdą polskiej piosenki, która zadebiutowała zaraz po wojnie w 1949 roku. Rok później otrzymała propozycję współpracy z Orkiestrą Taneczną Rozgłośni Śląskiej Polskiego Radia i od tamtego momentu zaczęła się jej wielka kariera. Podczas koncertu w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia usłyszymy jej piosenki w odnowionych wersjach.

Źródło: mjuzik PL / Youtube

Niedoceniona artystka?

Zdaniem Marii Szabłowskiej wpływ Marii Koterbskiej na polską muzykę rozrywkową jest niedoceniany do dziś. - Myślę, że tym koncertem sprawimy p. Marii ogromną przyjemność i odrzucimy te myśli o niedocenieniu. Polskie Radio zawsze prezentowało piosenki Marii Koterbskiej. Bardzo o to dbaliśmy - zapewnia Janusz Kukuła.

Janusz Kukuła wspomina także lata swojego dzieciństwa, kiedy piosenki Marii Koterbskiej były już obecne w jego domu. - Moi rodzice to uwielbiali i ta miłość przeszła również na mnie - dodaje.

Koncert marzeń

Gość Jedynki uważa, że sobotni koncert będzie spotkaniem z marzeniami i z przeszłością. Jego zdaniem trudno sobie wyobrazić polską kulturę bez twórczości Marii Koterbskiej.

Piosenki z repertuaru Marii Koterbskiej w nowych aranżacjach Marcina Partyki zaśpiewają m.in: Katarzyna Golecka, Adrianna Maja Kućmierz, Paulina Sobiś i Judyta Wenda.

Początek koncertu zaplanowano na godz. 21.05.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 18.02.2020

Godzina emisji: 14.24

DS


Czytaj także

A. Wilczyńska o "Wilczych jagodach": jesteśmy na widoku i pod mikroskopem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:59
- To jest niebywałe doświadczenie, bo przestrzeń, którą wypełniamy fortepianem i głosem, stanowi niebywałą chemię i niebywały rodzaj współpracy poprzez współsłuchanie i współtworzenie tej muzyki - mówi o najnowszej płycie "Wilcze jagody" Agnieszka Wilczyńska. Już niedługo utwory z tego albumu usłyszymy w studiu koncertowym im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń