Igor Herbut: każdy znajdzie swoje interpretacje "Ro"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:23
- Wypuszczając utwór "Ro", spotkałem się z komentarzami, że LemON poszedł w tę stronę. Nie. LemON to jest LemON, a Igor Herbut to Igor Herbut. Chciałbym, żeby to było jasne. Zresztą to też nawet słychać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Igor Herbut, który wydał nowy singiel zapowiadający album "Chrust".
Audio
Igor Herbut z zespołu LemON
Igor Herbut z zespołu LemONFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Pod koniec tego tygodnia miała ukazać się pierwsza solowa płyta Igora Herbuta. Z powodu pandemii koronawirusa artysta postanowił przełożyć debiut albumu "Chrust" na 8 maja. W zamian ukazał się utwór "Ro" będący zapowiedzą tej płyty.

- Postanowiliśmy, że podzielimy się tym utworem. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie swoje interpretacje "Ro". Nie chciałbym siebie interpretować, bo oczywiście wiem o czym jest ten utwór, ale wydaje mi się, że gdyby miało to trafić w klucz interpretacji, powiedzmy w taki jak na maturze, to pewnie sam w niego nie trafiłbym - opowiada Igor Herbut.

Do tej pory Igor Herbut "ukrywał się" pod szyldem zespołu LemON, natomiast przy solowej płycie stał się twarzą albumu. - Jest to trudniejsze zadanie, ale takie sobie postawiłem. Tę płytę napisałem sam, wyprodukowałem, zagrałem na fortepianie… - słyszymy.

- Bardzo długo myślałem, że będzie to płyta instrumentalna. Byłoby to pewnie zaskakujące, bo jestem jednak wokalistą. Te wersje instrumentalne, aranżacje, melodyka i cała harmonia miały dla mnie treść. Wiedziałem o czym to jest. Dopiero później dopisałem tekst - tłumaczy Igor Herbut.

Gość Jedynki zachęca słuchaczy do interpretacji jego tekstów. - Wyobraźcie sobie drodzy państwo, że wiele osób bardzo zbliżyło się do mojej interpretacji, ale też otworzyło mi głowę na inne interpretacje, tak bardzo pasujące do tego, czym jest ten utwór czy ten album. To jest niesamowite - dodaje.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Igor Herbut (muzyk, wokalista)

Data emisji: 23.03.2020

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Kayah i Viki Gabor "Ramię w ramię": mówimy i śpiewamy jednym głosem

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 16:11
- Pracując w tej samej branży, nie musimy ścigać się ze sobą, tylko możemy się wspierać. Wierzymy, że w ten sposób zmieniamy świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kayah. Znana wokalistka wypuściła z Viki Gabor wspólny singiel. Czy "Ramię w ramię" będzie hitem tegorocznego karnawału?
rozwiń zwiń