Małgorzata Ostrowska: jestem złożoną osobowością

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:09
- Jestem złożoną osobowością jak każda kobieta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Ostrowska. Piosenkarka zaprezentowała drugi singiel ze swojej najbardziej kobiecej i lirycznej płyty "Na świecie nie ma pustych miejsc".
Audio
  • Rozmowa z Małgorzatą Ostrowską (Muzyczna Jedynka)
Małgorzata Ostrowska
Małgorzata OstrowskaFoto: Tytus Żmijewski / PAP

Bardzo bogate instrumentarium, fantastyczna aranżacja Macieja Muraszki oraz głos Małgorzaty Ostrowskiej. Tak w wielkim skrócie można opisać płytę "Na świecie nie ma pustych miejsc". Właśnie światło dziennie ujrzał najnowszy singiel "Teraz".

- Do takiego przedsięwzięcia, z takim obciążeniem i moją historią wokalną, potrzebowałam wyjątkowo wrażliwego producenta. Dokładnie taki okazał się Maciej Muraszko, z którym znam się od bardzo wielu lat, ale w takich rolach jeszcze nigdy nie współpracowaliśmy - opowiada Małgorzata Ostrowska.

Wokalistka przyznaje, że współpraca między nimi podczas przygotowywania najnowszego albumu była bardzo dobra. - Dlatego, że on słuchał tego, co ja mówiłam, a ja słuchałam tego, co on mówił. To jest chyba podstawa wszelkiej współpracy. Słuchaliśmy tego w sposób efektywny, czyli braliśmy to pod uwagę. Jest to najfajniejszy rodzaj współpracy, bo wtedy jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że rodzi się coś fajnego - dodaje.

Piękne utwory z szuflady

Część utworów, które znalazły się na płycie, zostało wyciągniętych z głębokiej szuflady. - Były takie piosenki, które były po prostu piękne i nie pasowały do żadnego materiału, który dotychczas wydawałam. Zdarzała się nawet, że kompozytor, ale nie powiem który, niecierpliwił się i na przykład groził przez moment, że odda piosenkę komuś innemu. Prosiłam, błagałam, mówiłam, że na pewno przyjdzie taki moment, kiedy ta piosenka znajdzie swoje miejsce i znalazła na tej płycie - mówi o jednym z utworów Małgorzata Ostrowska.

"Nie zwracajcie biletów"

Z powodu pandemii koronawirusa Małgorzata Ostrowska, podobnie jak inni artyści, jest zmuszona do odwoływania koncertów. - Te koncerty, które miały odbyć się parę dni temu czy za kilka dni, one w 99 proc. są przełożone na inne, późniejsze terminy. Dlatego proszę wszystkich fanów: nie zwracajcie biletów i przebukujcie je sobie. Czekamy na was z wielkim utęsknieniem i mam nadzieję, że wy też - zwraca się do swoich sympatyków Małgorzata Ostrowska.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Małgorzata Ostrowska (wokalistka)

Data emisji: 25.03.2020

Godzina emisji: 13.19

DS

Czytaj także

Igor Herbut: każdy znajdzie swoje interpretacje "Ro"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 17:23
- Wypuszczając utwór "Ro", spotkałem się z komentarzami, że LemON poszedł w tę stronę. Nie. LemON to jest LemON, a Igor Herbut to Igor Herbut. Chciałbym, żeby to było jasne. Zresztą to też nawet słychać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Igor Herbut, który wydał nowy singiel zapowiadający album "Chrust".
rozwiń zwiń