Joanna Longić: warto cieszyć się z każdej małej rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 17:30
- Patrzyłam na ten karmnik dla ptaków, podlatywała modraszka, zaczęły rodzić się jakieś pomysły w głowie i pisałam piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Longić. Tak właśnie powstawał jej najnowszy album "Tęskno".
Audio
Joanna Longić
Joanna LongićFoto: Wojciech Kusiński / PR

Nowy album Joanny Longić zatytułowany "Tęskno" będzie miał cyfrową premierę już 17 kwietnia. Jak zdradza piosenkarka, teksty utworów powstawały w wyjątkowy sposób.

- Siedziałam w dużym pokoju na kanapie, byłam pod kocem, ponieważ wtedy było jeszcze zimno. I tak patrzyłam na ten karmnik dla ptaków. Podlatywała modraszka, a właściwie pewnie różne modraszki, czasem większe, mniejsze, bardziej kolorowe i zaczęły rodzić się w głowie jakieś pomysły. Wtedy zaczęłam pisać piosenki - opowiada Joanna Longić.

Źródło: tęskno / Youtube

Te dźwięki są wyjątkowe

Fundamentem płyty jest kwintet smyczkowy, jest także więcej syntezatorów oraz elektroniki. - Jest ona taka bardzo ciepła i delikatna. Myślę, że dobrze też działa ze smyczkami. Pojawiły się także 2 nowe instrumenty z rodziny muzyki klasycznej: harfa i flet poprzeczny - słyszymy.

Co z koncertami?

Płyta jest klimatyczna oraz piękna, ale niestety nie słychać braw z jej powodu podczas koncertów. Aktualnie w związku z pandemią koronawirusa koncerty po prostu nie mogą się odbywać.

- Dostaję dużo osobistych wiadomości, czy na Instagramie czy na Facebooku. Wydaje mi się, że w ten sposób słyszę nawet więcej braw niż mogłabym usłyszeć podczas koncertów. Cieszę się, że ludzie tak śmiałą piszą. Na razie słyszeli 2 utwory, ale mam nadzieję, że równie dobrze będą reagować na pozostałe - mówi Joanna Longić.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Joanna Longić (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 8.04.2020

Godzina emisji: 13.29

DS

Czytaj także

Małgorzata Ostrowska: jestem złożoną osobowością

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:09
- Jestem złożoną osobowością jak każda kobieta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Ostrowska. Piosenkarka zaprezentowała drugi singiel ze swojej najbardziej kobiecej i lirycznej płyty "Na świecie nie ma pustych miejsc".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Werk: to jest zapowiedź nowego rozdziału zespołu Hedone

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 15:27
- Kilka lat temu wymyśliłem taki tytuł, nie wiedząc jeszcze, że dożyjemy czasów, w których słowo "samotność" nabierze zupełnie nowego wymiaru - mówi o utworze "What Dickens Says About Loneliness" lider zespołu Hedone Maciej Werk. Jego grupa wraca do wspólnej pracy po 15 latach.
rozwiń zwiń