Krzysztof Cugowski o nowym albumie: nagrałem utwory, które lubię

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:05
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego dwupłytowego albumu Krzysztofa Cugowskiego "50/70. Moje najważniejsze", który podsumowuje artystyczny dorobek wokalisty. - Nagrałem to co lubię, taki jest mój wybór, to są moje emocje i przy tym pozostanę - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Cugowski. 
Audio
  • Krzysztof Cugowski o nowym albumie: nagrałem utwory, które lubię (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Cugowski
Krzysztof Cugowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

70 lat, z czego aż pół wieku na scenie. Charyzma i wyjątkowy głos to atuty wyróżniające Krzysztofa Cugowskiego. 50-lecie na scenie muzycznej zbiega się z okrągłymi urodzinami wokalisty, które obchodzić będzie 30 maja 2020 roku. - Są takie daty i liczby, które skłaniają do podsumowania. (...) Myślę, że jestem człowiekiem spełnionym i rodzinnie i zawodowo - mówił Krzysztof Cugowski. 

Wokalista zaznaczył, że nowy album jest "muzycznym credo", zbiorem ulubionych piosenek śpiewanych od ponad pięciu dekad muzycznej kariery. - To są utwory, które lubię, oczywiście nie wszystkie, bo parę niestety nie zmieściło się na tych dwóch wydawnictwach - podkreślił. 


źródło: Mystic Production TV/Youtube 


"Demony wojny" to pierwszy utwór zwiastujący płytę. Autorem słów i muzyki jest Marek Kościkiewicz. Utwór promował filmowy hit pod tym samym tytułem, stał się przebojem, choć nigdy wcześniej nie trafił do radia. Na jubileuszową płytę trafił w wersji akustycznej.

Krzysztof Cugowski w rozmowie z Marcinem Kusym wspomniał historię, która wiąże się z nagraniem wspomnianego utworu. - Zagrałem tę piosenkę w przerwie miedzy rozdawaniem Wiktorów. Zawieziono mnie samochodem do studia, nie znałem tej piosenki w ogóle, dostałem do ręki tekst, przesłuchałem piosenkę i nagrałem. Myślę, że cała wyprawa nie trwała dłużej niż 45 minut i wróciłem z powrotem na galę rozdania nagród - wspominał muzyk. 

Premiera jubileuszowego albumu odbędzie się 8 maja 2020 roku. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Krzysztof Cugowski (wokalista) 

Data emisji: 15.04.2020 r. 

Godzina emisji: 13.38

mat. prasowe/ans 


Czytaj także

40-lecie pracy artystycznej "legendy polskiego rock'n'rolla"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:55
Jego droga muzyczna zaczęła się w liceum, gdzie grał w zespole Ndst, wykonującym standardy bluesowe i rock'n'rollowe. Potem wraz z Wojciechem Jaczyczką (później "Śmierć Kliniczna") grywał w różnych, efemerycznych składach. Gościem "Muzycznej Jedynki" był muzyk, gitarzysta, kompozytor oraz autor tekstów Dariusz Dusza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Przybysz z kolejną autorską płytą pt: "Jak malować ogień"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 14:31
Natalia Przybysz wraca z kolejnym, piątym już, solowym albumem - "Jak Malować Ogień". Zupełnie nowe kompozycje zagrane zostaną w otoczeniu klimatycznej scenografii. W "Muzycznej Jedynce" wokalistka opowiedziała o nowym albumie oraz o najbliższej trasie koncertowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk o granicy między prawdą a kłamstwem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 19:52
- W piosence "Kłamiesz" śpiewamy razem z Vieniem o tym, jak granica między prawdą a kłamstwem nie zawsze bywa wyraźna. Zdarza się, że przesuwamy ją w którąś stronę, która wydaje się być bardziej korzystna - mówi w "Muzycznej Jedynce" Renata Przemyk. 
rozwiń zwiń