Leski w "Muzycznej Jedynce": świat się zamyka, a my otworzyliśmy się na siebie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 16:20
- To co się wydarzyło bardzo mocno przewartościowuje nasze priorytety, będziemy musieli zmienić podejście do wielu spraw. (...) Będąc z dziećmi w domu zdałem sobie sprawę, że to jest centrum wszechświata, świat się zamyka a my otworzyliśmy się na siebie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Leszoski (Leski). 
Audio
  • Leski o nowym singlu "Nie chcę zmieniać nic". (Muzyczna Jedynka)
Leski
LeskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość audycji w rozmowie z Marcinem Kusym zdradził kulisy powstania swojego nowego singla "Nie chcę zmieniać nic". Artysta po raz pierwszy wciela się w rolę producenta muzycznego, a cały utwór powstaje w domowym zaciszu. Klip w całości został nagrany telefonem komórkowym. - Jesteśmy zdrowi, wreszcie mamy czas dla siebie, w stu procentach mogę wejść w świat dzieciaków, także w tym kontekście nie chce zmieniać nic i właściwie tego dotyczy piosenka - podkreśla Leski. 


Leski/Youtube

Nowym singlem Leski nawiązuje do klasycznej, piosenkowej formy w stylu indie-folk i zwiastuje stylistyczny kierunek trzeciego albumu, nad którym aktualnie pracuje, i który w całości powstaje w domu. - Obecnie materiał tworzę sam z racji tego, że od dwóch lat nabywałem sprzęt studyjny, żeby móc rejestrować emocje chociażby o 2 w nocy - zaznacza Leski. - Postanowiłem teraz zarejestrować materiał, taki jak najbardziej mój - dodaje. 


Muzyka wynikająca z emocji 

Leski zaznacza, że według niego sztuka, piosenka, kultura w różnych wydaniach powinna być nasączona emocjami. - Oczywiście mamy przykład Franka Zappy jeżeli chodzi o muzykę, że intelekt bardzo mocno decyduje o wyborach artystycznych, ale dla mnie muzyka i sztuka zawsze była najbardziej atrakcyjna jak była prawdziwa i wynikała z emocji i tym tropem idę - uważa muzyk.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Paweł Leszoski (Leski) 

Data emisji: 22.04.2020 r. 

Godzina emisji: 13.24

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Leski: jestem przykładem na to, że do Grzegorza Ciechowskiego należy dojrzeć

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 15:13
29 sierpnia mija rocznica urodzin Grzegorza Ciechowskiego. Artystę w "Muzycznej Jedynce" wspominał Paweł "Leski" Leszoski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Cugowski o nowym albumie: nagrałem utwory, które lubię

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:05
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego dwupłytowego albumu Krzysztofa Cugowskiego "50/70. Moje najważniejsze", który podsumowuje artystyczny dorobek wokalisty. - Nagrałem to co lubię, taki jest mój wybór, to są moje emocje i przy tym pozostanę - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Cugowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosalie.: w przeciągu ostatnich dwóch lat zdobyłam dużą pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 17:16
- Myślę, że w przeciągu tych dwóch ostatnich lat zdobyłam dużą pewność siebie wokalnie i jako postać, która stoi na scenie. Bardzo mi to pomogło w tworzeniu "IDeal" - mówi w "Muzycznej Jedynce" Rosalie. 
rozwiń zwiń