Lora Szafran: od lat śpiewam niby jazz, niby pop

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:06
- Nie miałam zamiaru być jazzową wokalistką, chociaż ten jazz mi się podoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lora Szafran. Artystka wydała właśnie utwory "Pasujemy my do świata" i "Nigdy nie jest tak jak chcesz". Nowe piosenki są bardziej popowe czy jazzowe?
Audio
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Jarek Dobrzyński znalazł piosenki, które kiedyś po prostu nie zostały wydane. Spotkaliśmy się po latach, jeszcze przed tym wirusem i zostało to zrobione u Jarka w domu. Tekst "Nigdy nie jest tak jak chcesz" napisała Justyna Holm, której bardzo dużo zawdzięczam. Ten tekst jest bardzo mądry, po latach dopiero go doceniłam - opowiada Lora Szafran.

Źródło: Lora / Youtube

Odnalezione w zapiskach Poniedzielskiego

Z kolei autorem tekstu do utworu "Pasujemy my do świata" jest Andrzej Poniedzielski. - Ja tego nie wymyśliłabym w życiu, gdyby nie pan Andrzej (…). Jak wracamy do wspomnień odnośnie znajdowania, kiedyś Jarek Dobrzyński znalazł nigdy niewydane piosenki i wśród nich właśnie "Pasujemy my do świata jak do lata ślady sań". To też było nagrane w tym samym czasie i to jest cały Poniedzielski. Cieszę się, że jest taka możliwość, żeby pokazać to szerzej - tłumaczy wokalistka.

Źródło: Lora / Youtube

Jazz czy pop?

Lora Szafran jest wszechstronną wokalistką. Według niektórych opinii jednak trochę odsuwa się od jazzu. Czy tak faktycznie jest?

- Ja właśnie nie chcę odsunąć się od jazzu, miałam takie zamiary, żeby ewentualnie zrobić coś na jazzowo, chociaż śpiewam "różniste" piosenki. Piosenki Jarka Dobrzyńskiego są bardziej popowe, natomiast ja śpiewam od lat niby jazz, niby pop i nie wiadomo tak naprawdę, co to jest. Miałam pomysł, żeby zrobić jakieś standardy muzyki polskiej na taki "jazzowaty" sposób i myślę, że od lat śpiewam w ten sposób. Chociaż w ogóle jakby nie miałam zamiaru być jazzową wokalistką, ale mi się ten jazz podoba - twierdzi Lora Szafran.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Maria Szabłowska 

Gość: Lora Szafran (wokalistka)

Data emisji: 25.04.2020

Godzina emisji: 14.12

DS

Czytaj także

Cello Brothers z autorskim singlem. "Marzyliśmy o tym od samego początku"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:02
- Zastanawialiśmy się, czy ludzie kochają nas za to, że gramy znane i lubiane piosenki czy jednak za to, jak gramy, w jakim stylu i jak bawimy się muzyką - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Dubik i Mikołaj Błaszczyk z Cello Brothers. Duet zaprezentował swój najnowsze singiel "One", którego tytuł można interpretować... dwojako.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szlagiery sentymentalne". Rafał Podraza: kluczem były najciekawsze historie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 17:39
- W polskich piosenkach zawsze siłą były teksty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Podraza. Dziennikarz muzyczny jest autorem książki "Szlagiery sentymentalne", w której opisał 26 historie znanych polskich artystów. 
rozwiń zwiń