"To mieszanka, którą chciałam połączyć tematycznie". Sanah o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 16:00
- Widzę, że moja głowa idzie w różnych kierunkach, jeśli chodzi o tematykę. Jestem ciekawa, gdzie mnie to zaprowadzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sanah. Młoda wokalistka, będąca muzyczną nadzieją 2020 roku, opowiedziała nam o najnowszym albumie "Królowa dram".
Audio
sanah
sanahFoto: Łukasz Kowalski/Polskie RadioSanah znana jest przede wszystkim z publikowania swoich utworów w serwisach streamingowych. Uznawana jest też za objawienie polskiej sceny muzycznej i damskiego odpowiednika Dawida Podsiadły. W piątek (8.05) swoją premierę miał jej najnowszy album "Królowa dram".

Źródło: sanah / Youtube

Piosenki, które są spójne

Album składa się z 13 utworów. - Są to piosenki, które wymyśliłam bardzo dawno temu albo kilka miesięcy temu. Jest to taka mieszanka. Wybrałam piosenki, które najbardziej mi się podobały. Chciałam też je połączyć tematycznie. Wydaje mi się, że są spójne ze sobą pod tym względem - tłumaczy Sanah.

Wokalistka przyznaje, że w szufladzie ma jeszcze dużo nieopublikowanych utworów, ale nie wie, czy wszystkie ujrzą światło dziennie. - Mam nadzieję, że uda się kiedyś, ale teraz powstaje dużo nowych piosenek. I mam dylemat - dodaje.

- Trochę zmieniło się w ostatnich kilku miesiącach. Jestem trochę weselsza. Myślę, że "Królowa dram" jest pięknym zwieńczeniem całej mojej przygody z łezkami, dramami itd. - opowiada Sanah.

Komplementy od fanów

Sanah zdradza, że słyszy coraz więcej komplementów w związku z jej twórczością. Czasami czuje się z tym dziwnie, że dostaje na Instagramie kolejne miłe wiadomości.

- Wiem, że jest to taki czas, kiedy dzieje się dużo pięknych rzeczy. Pewnie też nadejdzie taki czas, kiedy będzie dużo ciszej - twierdzi wokalistka. - Ta płyta jest dla mnie ogromną rzeczą i wielkim wydarzeniem. Dziś prawie w ogóle nie mogłam zasnąć z tych emocji. Jestem z siebie naprawdę zadowolona - dodaje.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Sanah (wokalistka, kompozytorka, tekściarka)

Data emisji: 8.05.2020 

Godzina emisji: 14.25

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosalie. O "IDeal": płyta opisuje moje dwie tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 16:52
- "IDeal" to tak naprawdę moje szukanie tożsamości w świecie muzyki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rosalie. Polsko-niemiecka piosenkarka i wschodząca gwiazda alternatywnego popu zamierza wydać nową płytę już 20 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Pęczak o "Jestem": zrobiłem tę płytę, żeby z nią grać

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 17:00
- Czuję, że jest to pewnego rodzaju debiut, chociaż na scenie nie jestem od wczoraj - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Janek Pęczak. Gitarzysta zespołu T.Love wydał solowy album "Jestem", na którym również śpiewa.
rozwiń zwiń