Wzruszający teledysk Ani Karwan. "Niech to nie będzie tematem tabu"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 16:50
- Życie potrafi nas tak mocno zaskoczyć, że nie powinniśmy nigdy mówić "nigdy" - uważa Ania Karwan, która tłumaczy w Programie 1 Polskiego Radia, dlaczego zdecydowała się na wydanie teledysku "Dzięki Tobie". Co według artystki w naszym życiu nie powinno być tematem tabu?
Audio
Ania Karwan
Ania KarwanFoto: Wojciech Kusiński / PR

Ania Karwan postanowiła dodać otuchy swoim fanom podczas epidemii koronawirusa i wydała wzruszający teledysk do utworu "Dzięki Tobie". Jest to czwarty singiel z jej debiutanckiej płyty, która ukazała się w 2019 roku.

- Nie spodziewałam się, że w mojej głowie zrodzi się jeszcze pomysł na wydanie singla z tej płyty, ponieważ wewnętrznie czułam, że jeśli chodzi o ten album, to powiedziałam już wszystko. Okazuje się jednak, że życie potrafi nas tak mocno zaskoczyć, że nie powinniśmy nigdy mówić "nigdy" - przyznaje Ania Karwan.

Źródło: Ania Karwan / Youtube

Hołd dla mamy i temat lęków

Jak podkreśla artystka, utwór "Dzięki Tobie" jest przede wszystkim hołdem dla jej mamy. Opisuje w nim również swoje emocje podczas napadu paniki.

- (Singiel - red.) porusza temat napadów lękowych i depresji, które wciąż są, niestety, omijane w naszym kraju. Widzę nadzieję na odkrywanie tego tematu (...). Mam nadzieję, że nie będzie to na zawsze tematem tabu - słyszymy.

Ania Karwan jest zdania, że jej singel stanowi również pewien komunikat dla fanów. - Żeby moi odbiorcy, ale też ci nowi, którzy zajrzą do mojej twórczości, widzieli, że też mam na sobie jeansy, t-shirt i siedzę na bosaka w domu z córką. Także nie wiem, co będzie niezależnie od tego, czy jestem znana czy nieznana, czy mam oszczędności na koncie, czy ich nie mam. Jestem dokładnie taka sama jak każdy człowiek, z który mijam się w maseczce na ulicy - dodaje.

Musimy umieć się odnaleźć

- Zatrzymaliśmy się w momencie, kiedy każdy z nas miał tak skrupulatnie zaplanowany każdy poniedziałek i byliśmy pewni wszystkiego tak mocno, że chyba stwierdzenie "oczekuj nieoczekiwanego" jest w tym momencie najmądrzejszym rozwiązaniem i podejściem. Mnie także dotknął kryzys tego wszystkiego i brak wiary, że będzie dobrze, ale szybko postarałam się przestawić swoją głowę na tryb, że kryzys jest formą życia, w której musimy umieć się odnaleźć - mówi Ania Karwan.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Ania Karwan (piosenkarka)

Data emisji: 11.05.2020

Godzina emisji: 14.25

DS

Czytaj także

Ania Karwan o marzeniach: mówią, że jesteś gotowa i jedź dalej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 19:39
- Warto w pewnym momencie zacisnąć zęby i zdać sobie sprawę, że jeżeli kłody są ci rzucane pod nogi, to nie po to, żebyś przewróciła się. Tylko po to, żeby je przejść - mówi w "Muzycznej Jedynce" Ania Karwan. Piosenkarka nagrała utwór, który promuje film "Ukryta gra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak o nowym utworze. "Jest polem do zastanowienia się"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 15:40
- Ta piosenka daje dobry rozpęd i jest też takim miejscem do stawiania pytań, tylko już zupełnie inaczej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Misia Furtak. Czego zapowiedzią jest utwór "Energia"?
rozwiń zwiń