Natalia Grosiak z Mikromusic: każda płyta jest nowym rozdziałem

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 16:44
- Ten materiał został zarejestrowany półtora roku temu w szczytowej formie Mikromusic. Graliśmy wtedy bardzo dużo koncertów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Grosiak. Od niedawna w sieci można posłuchać koncertowego albumu "Mikromusic W Starym Maneżu".
Audio
Natalia Grosiak z Mikromusic
Natalia Grosiak z MikromusicFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Wspomniana płyta jest zapisem występu zespołu z 11 listopada 2018 roku. - Pomysł padł spontanicznie ze strony Dawida Korbaczyńskiego, naszego gitarzysty, który stwierdził, że za kilka dni gramy w najlepszym miejscu koncertowym w Polsce, jesteśmy w świetnej formie i może czas to zarejestrować - opowiada Natalia Grosiak.

Wokalistka Mikromusic przyznaje, że jest to już czwarta płyta koncertowa zespołu. - Jesteśmy z tym już nieźle obyci i otrzaskani. W sumie stało się to taką naszą świecką tradycją, że jak żegnamy się z albumem, to powinniśmy zwieńczyć to płytą koncertową - dodaje.

Źródło: Mikromusic / Youtube

Trwają prace nad kolejną płytą

Natalia Grosiak mówi wprost, że każda kolejna płyta jest również nowym rozdziałem, który przynosi energię oraz jakąś niespodziankę.

- Zawsze jesteśmy ciekawi jak zostanie odebrana, co ze sobą przyniesie, w tym jakie reakcje, jakie koncerty i jaką energię koncertową (…). W tym momencie jesteśmy w trakcie realizacji naszej nowej płyty. W ten weekend trwały zdjęcia do pierwszego singla, który będzie już w połowie czerwca - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Grosiak (Mikromusic)

Data emisji: 18.05.2020

Godzina emisji: 14.23

DS

Czytaj także

Magda Ruta: ta płyta jest dla ludzi wrażliwych

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 17:01
- Pomyślałam, że po prostu muszę przelać na papier swoje własne doświadczenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magda Ruta, która w ubiegły piątek wydała debiutancki album "Nie wiem, czy będę". Do czego piosenkarka nawiązuje w tytule płyty? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzruszający teledysk Ani Karwan. "Niech to nie będzie tematem tabu"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 16:50
- Życie potrafi nas tak mocno zaskoczyć, że nie powinniśmy nigdy mówić "nigdy" - uważa Ania Karwan, która tłumaczy w Programie 1 Polskiego Radia, dlaczego zdecydowała się na wydanie teledysku "Dzięki Tobie". Co według artystki w naszym życiu nie powinno być tematem tabu?
rozwiń zwiń