Artur Gotz: jestem imprezową osobą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 17:09
Piosenkarz i aktor przyznaje w Programie 1 Polskiego Radia, że najbardziej go interesują imprezy koncertowe. W normalnych czasach dawał około stu koncertów rocznie w Polsce i na świecie. - Kiedy to zostało odcięta i nie ma kontaktu z publicznością jest to bardzo trudne – przyznaje. Takich imprez mu najbardziej brakuje.
Audio
  • Artur Goetz z piosenka "Domówka" (Muzyczna Jedynka)
Artur Gotz
Artur GotzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenka na obecne czasy
W "Muzycznej Jedynce" Artur Gotz zaprezentował utwór "Domówka", który, tak jak całą nową płytę, napisał dla niego Igor Jaszczuk. - Stwierdziliśmy, że utwór "Domówka" w czasie pandemii idealnie wpisuje się w kwarantannę i czas, który trzeba spędzać w domu - mówi. Dlatego tytuł "Domówka" nabiera trochę innego wymiaru. Gość jedynki wyjaśnia, że jest tęsknotą do imprez, do zabawy, do spotkań, których nam bardzo brakuje. Zaznacza, że choć za pośrednictwem kamery internetowej ma kontakt z publicznością, to jednak nie jest to samo, co spotkania na żywo.

Podczas siedzenie w domu do głowy przychodzą nowe pomysły. Artur Gotz zdecydował się na zrobienie teledysku do piosenki "Domówka" i zaapelował o nadsyłanie filmów. Apel nie pozostał bez echa. Fani, znajomi z Polski i zagranicy nadsyłają filmy nakręcone kamerkami bądź telefonami. - Ja dogram siebie, zmontujemy to i w czerwcu zostanie pokazany teledysk - zapowiada piosenkarz.


Bohater "Idola"
Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści "Idol" Marty Fox. - Wymyśliła fikcję literacką i włożyła w nią mnie z moimi działaniami - wyjaśnia piosenkarz. To powieść dla młodzieży. Bohaterka Sonia, rozczarowana i zniechęcona do związków, za wszelką cenę szuka autorytetu, na którym mogłaby zbudować swój wizerunek. I wtedy trafia na koncert młodego aktora, Artura, który właśnie wydał płytę, a teledysk z jego udziałem staje się hitem Internetu. W podążaniu za Idolem Sonia traci kontakt z rodziną i kolegami. - Tam jest niecała prawda o mnie i wiele szalonych pomysłów Marty Fox - mówi Artur Gotz.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami "Już kąpiesz się nie dla mnie" i "Domówka".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Artur Gotz (piosenkarz, aktor)

Data emisji: 19.05.2020

Godzina emisji: 13.35

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Gotz o Tobiaszu, który jeszcze nie miał dziewczyny

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 15:26
- Baliśmy się z autorką tekstu, jak Tobiasz zareaguje na utwór, ale był nim zachwycony - powiedział w audycji "Muzyczna Jedynka" wokalista Artur Gotz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artura Gotza pomysł na rozbujanie publiczności

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 21:12
- Teksty moich piosenek są bardzo kabaretowe i satyryczne, muzycznie też jest to dość lekkie i przyswajalne. W czasie ostatniego plenerowego koncertu w Warszawie czuć było, że buja ta muzyka - opowiada wokalista Artur Gotz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gotz eksperymentuje z Kabaretem Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 14:00
14 lutego ukazał się trzeci solowy album Artura Gotza. Na płytę "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz" składają się wielkie szlagiery duetu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski w nowych interpretacjach. 
rozwiń zwiń