"Jutro" Andrzeja Piasecznego. "Staram się znaleźć piękne wątki"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 17:32
- W tym utworze staram się znaleźć piękne wątki. Możemy je spróbować zachować na przyszłość, która wróci w wersji znanej sprzed chwili - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym swoim singlu Andrzej Piaseczny. Jakie jest zatem "Jutro"?
Audio
Andrzej Piaseczny
Andrzej PiasecznyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenka powstała zaledwie kilkanaście dni temu i właśnie dlatego jest nadzwyczaj aktualna. Utwór skłania do pozytywnej refleksji i spojrzenia w przyszłość z optymizmem.

Źródło: Andrzej Piaseczny - Youtube

- Ta rzeczywistość jest tak mocna, że trudno się od niej oderwać. Mam jednak wrażenie, że napisałem o niej w trochę inny sposób. Wiem, że nie jestem samotny w tym piśmiennictwie i kilka piosenek okołocovidowych powstało, ale moja jest trochę inna. W tym sensie, że nie cierpię w niej, tylko staram się znaleźć piękne wątki - opowiada Andrzej Piaseczny.

Piosenkarz tłumaczy, że są to wątki, które warto zapamiętać na przyszłość. - Może niektóre elementy dzisiejszej rzeczywistości warto byłoby zachować i przenieść dalej. Każdy musi samodzielnie zadać sobie to pytanie i odpowiedzieć na nie w środku samego siebie - dodaje.

To nie jest rutyna, tylko twórczość z sercem

Andrzej Piaseczny ostatni album wydał blisko dwa lata temu. Jak zapewnia, kiedy nagrywa nowy utwór, zawsze czuje deszczyk emocji. Swojej działalności artystycznej nie traktuje również w kategoriach rutyny.

- Kiedy pojawia się rutyna, wtedy kończy się sztuka (…). Element rutyny również podcina skrzydła. Można próbować pisać piosenki na jakąś receptę i na przykład z dobrym rymem, aby były łatwo powtarzalne, ale taki utwór nigdy nie będzie piosenką z serca. A ja chciałbym w dalszym ciągu przyzwyczajać ludzi do utworów z serca i nie myśleć o tym jedynie w czasie dokonanym i przeszłym - twierdzi gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Andrzej Piaseczny (piosenkarz, aktor)

Data emisji: 22.05.2020 

Godzina emisji: 13.24

DS

Czytaj także

Kamil Bednarek o nowym singlu: nie można się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:40
- Ten utwór jest trochę inny, ale ja nie boję się eksperymentować. Zawsze lubiłem w muzyce, że mogę odkrywać ją na nowo - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Bednarek. Piosenkarz powrócił z nowym singlem "Bądź przy mnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To mieszanka, którą chciałam połączyć tematycznie". Sanah o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 16:00
- Widzę, że moja głowa idzie w różnych kierunkach, jeśli chodzi o tematykę. Jestem ciekawa, gdzie mnie to zaprowadzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sanah. Młoda wokalistka, będąca muzyczną nadzieją 2020 roku, opowiedziała nam o najnowszym albumie "Królowa dram".
rozwiń zwiń